Power House ‘a  10 Milyon Dolarlık Yatırım Kaynağı  

Power House

Key Networks Group çatısı altında kurulan, video yayıncılığı alanında yaptığı yatırımlarla dijital altyapıların gelişmesini ve ekosistemin büyümesini hedefleyen Power House , Türkiye’de ve Dünya’da yeni teknoloji ve iş modellerini bünyesine katarak değer yaratmaya odaklanıyor.

Teknoloji ve video yayıncılığı alanlarında çok sayıda şirketi çatısı altında barındıran Key Networks Group sahip olduğu bilgi birikimi, teknoloji ve inovasyon gücüyle finansal kaynakları birleştirerek Power House ’u 2022 yılının ilk yarısında ekosisteme kazandırdı. Video yayıncılığı dikeyinde fikir aşamasından başlayarak girişimcilerin desteklenip iş fikirlerinin hayata geçirilmesi, hızlandırılması ve global ölçeğe ulaştırılması hedefiyle ilerleyen Power House kısa sürede 4 önemli yatırım gerçekleştirdi.

Enes Usta, Yiğit Doğan Çelik ve Kerem Ersoy’un kurucu ortakları oldukları Key Networks Group bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Power House, uzman kadrosu ve yatırımlarıyla uzun vadede pazardaki konumunu güçlendirmeyi hedefliyor.

 Power House

Rekabetin zorlu olduğu video ekosisteminde öne çıkabilmek adına teknoloji ve yaratıcılığı bir arada kullanarak ilerlemeyi hedef edinen Power House’un yatırım yaptığı markalar arasında Ollang, Cineshort, Deepzen ve Başlat gibi girişimler yer alıyor. Video yayıncılığı dünyasında bu yatırımlarla dikkat çeken Power House, yaratıcı fikirler ve stratejik düşünce üzerine geliştirdiği programlar ile girişimlere önemli geliştirmeler ve inovasyon imkanı tanıyor.

Yatırım alan yenilikçi girişimler neler yapıyor?

Ollang, video ve audio içerikleri için uçtan uca alt yazı ve dublaj teknolojileri sağlayan bir teknoloji girişimi. TV/Film şirketleri, Youtube Creator’ları, E-learning platformlarına AI Dubbing teknolojilerini sunarak içeriklerini milyonlarca izleyiciyle buluşturmalarına imkan sağlıyor.

Cineshort, gün içerisindeki kısa vakitlere nefis filmler sığdırılan yeni nesil streaming platformu olarak faaliyet gösteriyor. Dikkat süresi kısa olup içerikte kalite arayanlar için Cineshort yeni bir eğlence alanı olma özelliği taşıyor. Uygulama mağazalarından indirip ücretsiz kayıt olabilir, nefis filmler keşfedebilirsiniz.

DeepZen, metninizi doğal sesin duygu, tonlama ve ritmiyle zenginleştirilmiş ses içeriğine dönüştürüyor. Sesli kitaplar, reklam, pazarlama, marka sesleri ve podcasting, oyun ve sanal asistanlar dahil olmak üzere diğer sesli içerik türleri için dijital ses çözümleri üretiyor.

Başlat, Türkiye’nin ücretsiz dijital içerik ve yayın platformu olarak %100 yerli sermaye ile kuruldu. İçerisinde 6000 saatten fazla premium film ve dizi içeriği bulundurmasının yanında 7/24 yayın yapan kendi kanallarıyla birlikte ulusal TV ve radyo kanallarına erişebiliyorsunuz. Sadece Başlat’a özel spor, magazin, eğlence programları da bulunuyor. Ayrıca yüzbinlerce kısa video ile kullanıcılarına yepyeni bir deneyim sunmayı da amaçlıyor.

Death Stranding bir film uyarlaması alacak