Ana SayfaGenelPokémon Go geliştiricisi Niantic işten çıkarımlara başladı

Pokémon Go geliştiricisi Niantic işten çıkarımlara başladı

Pokémon Go ile gelen büyük başarınyı diğer mobil AR oyunlarıyla tekrarlamaya çalışan Niantic, Bloomberg’in bildirdiğine göre iş gücünün yüzde 8’ini işten çıkarıyor ve dört projeyi iptal ediyor. İşte detaylar.

Niantic İletişim Başkan Yardımcısı Jonny Thaw, The Verge’e yaptığı açıklamada, “Son zamanlarda bazı projelerde üretimi durdurmaya ve temel önceliklerimize odaklanmak için iş gücümüzü yaklaşık yüzde sekiz oranında azaltmaya karar verdik” dedi. Niantic’ten ayrılanların katkıları için minnettarız ve bu zorlu geçişte onları destekliyoruz.

Pokémon Go geliştiricisi Niantic işten çıkarımlara başladı

“Bu, Pokémon Go ve Lightship platformu dahil olmak üzere en önemli önceliklerimize odaklanabileceğimiz anlamına geliyor. Bu hamlelerimiz bizi birçok şirketin karşı karşıya olduğu daha geniş ekonomik belirsizliği ortadan kaldıracak ve AR’nin geleceğine yatırım yapmaya devam edecek bir konuma getiriyor.” ifadeleri kullanıldı. Bloomberg’e göre, değişiklikler Niantic’in Sleep No More yaratıcısı Punchdrunk ile ortaklaşa yapılan bir oyun olan Transformers: Heavy Metal’i ve Blue Sky ve Snowball kod adlı iki oyunu iptal ettiği anlamına geliyor. Yaklaşık 85 ila 90 kişi işten çıkarılıyor.

Pokémon Go neredeyse altı yaşında olmasına rağmen kalıcı bir başarı olduğunu kanıtladı, ancak diğer AR oyunları o kadar başarılı olmadı. Niantic yakın zamanda Catan ve Harry Potter serilerine dayanan AR oyunlarını kapattı ve Microsoft geçen yıl Minecraft Earth’ü iptal etti. Global anlamda süren problemler her şirketi derinden etkiliyor.

Volkswagen, ID. AERO adlı konsept otomobilini tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting