Pokemon efsanesi 25 yaşında!

Pokemon movie

Bir nesle damgasını vuran Pokemon efsanesi 25. yıl dönümünü kutluyor. İşin kötü yanı ise bu çizgi filmin ülkemizde hala yasak olması.

90 ve öncesinde doğanlarda Pokemon’un apayrı bir yeri vardır. Bir dönem ülkemizde de yayınlanan çizgi film zamana damgasını vurmuştu. Yayınlanacağı saatte milyonları ekran karşısına kilitleyen Pokemon ilk sezonunu bitirmesinin ardından ülkemizde yasaklanmıştı.

Peki ne olmuştu da bu çizgi film yasaklanmıştı? O dönemde Pokemon çok fazla popüler olunca bazı çocuklar kendisini pokemon sanmaya başlamıştı. Yine böyle bir vakada çocuğun birisi kendisini pokemon sanarak camdan atlamıştı. Ölümden son anda dönen çocuğun ailesi Pokemon’un yasaklanmasını, başka canların yanmamasını talep etmişti.

Pokemon efsanesi 25 yaşında!

O dönem tüm haber kanallarında geniş yer bulan bu olayın ardından Pokemon’un yayından kaldırılmasına karar verilmişti. Bu aslında milyonlarca çocuğu üzen kıran bir karar olmuştu.

O zamanlar şimdiki gibi internet olanakları vs. yaygın olmadığından ötürü pek çok çocuk Pokemon’un yeni bölümlerinde de mahrum kalmıştı.

İşte o efsane bu hafta içerisinde 25. yaşını kutlayacak. Her ne kadar yasaklanmış olsa da bir nesil Pokemon’un ne denli sağlam bir çizgi film olduğunu hiç unutmadı. Unutmayacakta. Zaten Pokemon’un diğer sezonları da ilk sezonu kadar sağlam olmamıştı. Dileriz önümüzdeki yıllarda bu efsane yeni sezonlarıyla tekrardan çocukların karşısına çıkar. Bu arada Pokemon’un bazı sezonlarının Netflix’te yer aldığını da dip not olarak belirtelim.

GTA satış rakamları açıklattı! Dudağınız uçuklayacak!