PlayStation Plus Haziran ayı oyunları belli oldu

ps plus

PlayStation Türkiye tarafından geçtiğimiz gün atılan bir tweetle PlayStation Plus için bu ay çıkacak olan oyunların bir kısmı ortaya çıktı.

PlayStation Plus servisinin PlayStation oyuncuları için önemli bir nimet olduğunu söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Zira aylık ödeyeceğiniz makul bir üyelik ücretiyle ödediğini paranın kat ve kat karşılığını alabiliyorsunuz. Elbette bu Sony’nin PS Plus üyelerine sunduğu ücretsiz oyunlar sayesinde oluyor.

Özellikle bir PS4 sahibiyseniz PlayStation Plus üyeliği sizin için daha da kritik hal alıyor diyebiliriz. Zira birçok oyunun online moduna giriş yapabilmek için PS Plus üyeliğine sahip olmanız gerekiyor.

Bu konudaki bir diğer önemli nokta da ülkemizdeki oyun fiyatlarının hayli pahalı olması. Bir oyuna 150-200 TL vermek istemiyorsanız, her ay PS Plus’ta yayınlanan ücretsiz oyunları kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Peki önümüzdeki ay PS Plus’ta hangi oyunlar ücretsiz olarak yayınlanacak?

Geçtiğimiz gün Sony Türkiye tarafından atılan ve akabinde hemen kaldırılan tweette, Haziran ayında PS4 için yayınlanacak olan oyunlara ait bir görsel paylaşıldı.

ps_plus_june

Görselde de net bir şekilde görüldüğü üzere, önümüzdeki ay PlayStation Plus’ta Killing Floor 2 ve Life is Strange PS4 için ücretsiz olacak. İki oyunun da oynanabilirlik açısından son derece sağlam yapımlar olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle Life is Strange son derece popüler bir PS4 oyunu.

Dip not olarak belirtelim. Sony son dakikada da olsa bu oyunlar üzerinde bir değişim yapabilir. Fakat bu zayıf bir ihtimal.