PlayStation Classic ilk gününde hacklendi!

sddefault

PlayStation Classic çıkışını gerçekleştirdiği gün hacklendi. PlayStation Classic’i hackleyerek emulatörün ince ayarlarına ulaşabiliyorsunuz. İşte hack yönteminin detayları.

Sony, Nintendo‘nun yolundan giderek PlayStation 1’in HDMI girişli Classic sürümünü geçtiğimiz gün satışa sunmuştu. Türkiye’de de dünya ile aynı anda satışa sunulan PS Classic, içerisinde önyüklü oyunlar ile geliyordu. Bu oyunlar native yürütme yerine bir emulatör yardımı ile çalıştırılıyordu.

PlayStation Classic zor olsa da hacklendi!

Detaylı analizlerde pek başarılı bulunmayan bu emulatör, RETRO GAMING ARTS isimli YouTuber tarafından bugün hacklendi. Çıktığı ilk gün hacklenen PS Classic, şimdilik emulatöre müdahaleye izin veriyor. Ekstradan PlayStation 1 oyunlarına konsola aktarmak şimdilik mümkün görünmüyor.

3 oyun daha Xbox One geriye uyumluluk sistemine eklendi

Hacklenen PS1 Classic‘te emulatörün ayarlarını değiştirebiliyorsunuz. Bu ayarlar arasında görüntü filtresi, kare atlama, FPS değeri gösterme, hile yapma, klavye ve mouse bağlama ve yazılım filtresi değiştirme gibi seçenekler bulunuyor.

Şimdilik bu hack yöntemi oldukça karışık olduğu için son kullanıcıya hitap etmiyor. Bakalım hackerlar herkesin kırabileceği bir araç yayınlayacak mı?

PlayStation Classic Türkiye