PlayStation Classic hacklendi!

maxresdefault 24

Sony’nin nostaljik oyun konsolu PlayStation Classic çok kısa bir sürede hacklendi. PlayStation Classic’e bu yöntem ile istediğiniz PlayStation 1 oyununu yükleyebiliyorsunuz.

Sony, Nintendo gibi döneme damgasını vurmuş olan PlayStation One konsolunun mini sürümü olan PlayStation Classic ile geçtiğimiz haftalarda karşımıza çıkmıştı. İçerisinde ön yüklü sadece 20 oyun ile gelen PS Classic, bazı oyunculara barındırdığı oyunlar ile hiç hitap etmemişti.

PS Classic’in içerisinde elle tutulur Tekken 3, Resident Evil, GTA ve Final Fantasy VII oyunları yer alıyordu. Crash, Spider-Man, Metal Gear Solid ve Gran Turismo 2, Resident Evil 3: Nemesis ve Dino Crisis gibi yapımlar es geçilmişti. Ancak bugün hackerlar, PS One’ı hackleyerek oyun yüklemeyi başardıklarını açıkladı.

PlayStation Classic kolayca hacklendi!

Kontrolcülerin bağlandığı USB portundan hacklenen PS One, oldukça basit bir kırma yöntemine sahip. Sony, internet bağlantısı olmadığı için güncelleme yayınlayıp güvenlik açığını kapatamayacak.

Oldukça kolay yöntem ile hacklenen PS Classic’i evde kendiniz de kırıp oyun yükleyebilirsiniz.

Türkçe dil seçeneğine sahip Nintendo Switch oyunları!

Aslında bana bu işe bilerek yapılmış gibi geliyor. Yani kontrolcüler neden USB ile bağlanıyor ki? Madem retro bir hava yaratmak istiyorsun, eski kontrolcünün pinini küçültüp öyle takılmasına sağlarsın. USB’ye hiç gerek kalmazdı ve cihaz hacklenmezdi.

PlayStation Classic


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir