Ana SayfaGenelPlayStation çalışanı, şirkete dava açtı

PlayStation çalışanı, şirkete dava açtı

Eski PlayStation çalışanı Emma Majo, önceki şikayetinin Nisan ayında federal bir yargıç tarafından reddedilmesinin ardından şirkete karşı yeni bir dava açtı. İşte detaylar.

Axios’a göre, Playstation çalışanının yeni başvurusu, orijinalinde bulunan aynı cinsiyet ayrımcılığı iddialarının çoğunu içeriyor, ancak davanın kapsamı daha sınırlı. Şikayet, daha önceki gibi Kaliforniya’da çalışan kadınlara tazminat ödenmesini talep ediyor. Yargıç Laurel Beeler orijinal davayı reddettiğinde davanın ek ayrıntılarla yeniden dosyalanabileceğini söylemişti. Yeni şikayet öne çıkan dokuz kadının iddialarını içeriyor.

PlayStation çalışanı, şirkete dava açtı

Şikayette, “Sony, kadın çalışanlar ve kendini kadın olarak tanımlayanlar da dahil olmak üzere kadın çalışanlara karşı ayrımcılık yapan bir çalışma ortamına müsamaha gösteriyor ve bu ortamı geliştiriyor” deniyor. Konuyla ilgili Sony yorumlarda bulundu. Bu aralar tüm büyük şirketler benzer davalarla uğraşıyor desek yanlış olmaz. Tesla’dan tutun tüm şirketlerde bir cinsiyetçilik suçlaması ve benzer davaların yaşanması söz konusu.

Davaların çözümlenmesi için genelde şirketler belirli bir para ödemek ve uzlaşma yoluna gitmeye çalışmak gibi yöntemler deniyor. Playstation sahibi Sony gibi büyük şirketlerde dahi cinsiyetçilik suçlamalarının yapılması günümüz şirketlerindeki duruma net bir bakış sunuyor diyebiliriz. Şirketin bu davayı çözmek için izleyeceği yol ya da ödeyeceği tazminat ne seviyede olacak bekleyip göreceğiz. Geçtiğimiz günlerde bir Tesla çalışanı da Elon Musk’a cinsel taciz davası açmıştı. Tüm bu olayların varacağı nokta önümüzdeki günlerde belli olacaktır.

Ford 39 bin Expedition ve Navigator SUV’u trafikten çekiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting