PlayStation 5 satmak isteyen genci silahla vurdular: Bu aralar dikkatli olun

PS5

PlayStation 5 satmak isteyen bir genç hiç beklemediği tuhaf bir olay ile karşı karşıya geldi. Özellikle son dönemlerde yaşanan bu tür olayların sayısında artış görülüyor. Hadi gelin bu tuhaf olay ile ilgili detaylara birlikte göz atalım.

Sony tarafından geliştirilen bir PlayStation 5 satmak isteyen genç silahla vuruldu. Normal şartlarda böyle bir olayın yaşanması neredeyse imkansız. Ancak yaşanan çip krizi insanları bu noktaya kadar getirdi. Olayı kısaca anlatarak ayrıntılı hale getirmeye çalışalım. ABD’nin Teksas eyaletinde yaşayan bir genç PlayStation 5 ürününü elinden çıkarmak istedi.

Bu ürünü satmak için ikinci el ürün platformlarına herkes gibi ilan verdi. Buraya kadar herhangi bir problem görünmüyor. Genç ilanını yayınlandıktan hemen sonra birisi bu PlayStation 5 için talip olduğunu söyledi. Kısa bir mesajlaşma serüveninden sonra buluşmaya karar verdiler ve genç bu oyun konsolunu satmak için bir parka geldi.

PlayStation 5 satmak isteyen genci silahla yaraladılar

Oyun konsolu satmak isteyen bu genç karşısındaki kişinin ona para vereceğini sandı. Ancak tuhaf bir şekilde bu adam 19 yaşındaki gence silah çekti. Gasp için silahı ateşleyen bu adam onu yaraladı ve olay yerinden panikleyerek kaçtı.

PlayStation 5 satmak isteyen

Çevredekiler bu gence yardım etmeye çalıştı. Ağır bir yarası ve hayati tehlikesi olmadığı söylenen 19 yaşındaki PlayStation 5 satıcısı kıl payı kurtuldu. Konu ile ilgili polisler soruşturma başlattı. Ancak yaşanan çip krizi nedeniyle bu tür durumların daha fazla ortaya çıkmasından endişe ediliyor. PlayStation 5 satmak isteyen başka kişilerin de başına bu tür işler gelebilir.

Spider Man filminden izleyicilere NFT hediyesi

ABD’de oyun konsolları pahalı değil ancak yaşanan üretim krizleri nedeniyle bu tür oyun konsollarını bulmak daha zor hale geldi. Bazıları ise bu ikili arasında başka bir problem olduğunu düşünüyor. Peki sizin bu konu hakkındaki fikirleriniz neler?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir