Ana SayfaGenelPlayStation 5 ne kadar sattı? İşte yanıtı

PlayStation 5 ne kadar sattı? İşte yanıtı

Oyun dünyasının en önemli platformlarından biri olan PlayStation 5’in satış adeti resmen açıklandı. Ancak asıl güzel haberler açıklamanın devamında saklı.

PlayStation 5 ne kadar sattı? İşte yanıtı. Dünya oldukça zor bir dönemi geride bıraktı. 2019 yılının sonlarına doğru hayatımıza giren ve neredeyse dünya nüfusunun tamamına kabusu yaşatan COVID-19 salgını, bu yılın başından itibaren hızını ve etkisini kaybetti. Ancak neredeyse geçen 2,5 yıllık süreç birçok alanda önemli tahribata neden oldu.

PlayStation 5 ne kadar sattı

Bu tahribattan A’dan Z’ye her sektör olumsuz etkilenirken, en büyük sıkıntı ise çip krizi nedeniyle teknolojik cihazların ürün tedariki konusunda yaşandı. İşte piyasaya sürüldüğü ilk yıl fırtına gibi esen ve selefi PlayStation 4’ü satış adeti kıyaslamasında sollayan PlayStation 5’de, bu krizden payını almış ve stok problemleri yaşamaya başlamıştı.

PlayStation 5 ne kadar sattı

PlayStation 5 ne kadar sattı? İşte yanıtı

Bugün Sony Başkan Yardımcısı tarafından yapılan açıklamayla da netleştiğine göre, PS5 ikinci yıl satış verilerinde selefinin gerisinde kaldı. Ancak yine de ünlü oyun konsolu yaşamanın ikinci yılının sonunda dünya genelinde toplam 20 milyonluk satış adetini geride bırakmış durumda.

PlayStation 5 ne kadar sattı

Bununla birlikte güzel haberler açıklamanın devamında saklı. Buna göre kötü günlerin geride kaldığını söyleyen şirket yetkilileri, 2022 yılı içerisinde stok probleminin tamamen çözüleceğini ve üretimde hızlı bir artış dönemine geçileceğini belirtti. Tabi bu da Sony PlayStation 5 konsolunun çok daha hızlı satılmasını ve satış adeti konusunda gerçek potansiyelini ortaya koymasını sağlayacaktır.

iOS güvenlik sorunları ile boğuşuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting