Ana sayfa Dosya Konusu PlayStation 4 ne kadar sattı? İşte yanıtı!

PlayStation 4 ne kadar sattı? İşte yanıtı!

Sony, 2019 yılı 2. mali çeyrek sonuçlarıyla birlikte PlayStation 4 ne kadar sattı sorusuna da yanıt verdi. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Konsol sektörünün lider isimlerinden biri olan Sony, bu neslin açık ara galibi oldu. Japon konsol devi 2013 yılında satışa sunduğu PlayStation 4 ile rakipleri Microsoft ve Nintendo’yu geride bırakmayı başardı.

Sony, geçtiğimiz gün 2. mali çeyrek sonuçlarını takipçileriyle paylaştı. Bu sonuçlarla birlikte PlayStation 4 ne kadar sattı sorusu da yanıt buldu.

Japon konsol devi tarafından yapılan açıklamada PS4’ün dünya genelinde 102.8 milyondan fazla sattığı belirtildi. Bu sonuçla birlikte PS4, PS2’nin ardından en çok satan 2. ev konsolu olmayı başardı.

Daha önce 2. sırada 102.49 milyon ile PlayStation 1 yer alıyordu. Şimdi ise en çok satan ev konsolları sıralamasında ilk 3 Sony’nin oldu. 4. sırada ise Nintendo imzası taşıyan Wii yer alıyor. Wii toplamda 101.63 milyon satmayı başarmış durumda.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Bahse konu sıralamaya el konsolları dahil edilmiyor.

Valve açıkladı! EA oyunları Steam’e geliyor!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler