PlayStation 4 ne kadar sattı? İşte bu sorunun yanıtı


Sony’e yakınlığıyla bilinen analist Daniel Ahmad PlayStation 4 satış rakamlarını paylaştı. Peki PlayStation 4 ne kadar sattı? İşte bu sorunun yanıtı.

Sony’nin açık bir şekilde bu neslin kazananı olduğunu söylemek mümkün. 2013 yılında satışa sunulan PlayStation 4, her açıdan rakibi Xbox One’ı ezip geçmeyi başardı. Bir önceki nesilde PS3 ve Xbox 360 başa baş bir mücadele sergileseler de bu nesilde işler tamamen değişti.

Peki bu nesilde pek çok oyun severin bir numaralı tercihi olan PlayStation 4 ne kadar sattı?

PS4 ne kadar sattı?

Sony’e yakınlığıyla bilinen ünlü analist Daniel Ahmad, geçtiğimiz gün konu hakkında bir açıklamada bulundu. Ahmad attığı tweette PS4’ün en çok sattığı ülkeleri ve satış rakamlarını paylaştı. Dilerseniz Ahmad’ın attığı tweete aşağıdan göz atabilirsiniz.

Twette de net bir şekilde görüldüğü üzere PS4’ün en çok sattığı bölge Amerika. Zira ABD’de PS4 satışları 30 milyonu aşmış durumda. Sonrasında 8.3 milyon ile Japonya, 7.2 milyonla Almanya ve 6.8 milyonla Birleşik Krallık geliyor.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Sony’den yapılan son açıklamada PS4 satışlarının dünya genelinde 100 milyonu aştığı belirtilmişti. Görünen o ki bu satışların yüzde 30’luk kısmı ABD’de gerçekleşmiş.

Bu hafta çıkacak oyunlar için tıklayın


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin