Ana Sayfa Oyun PlayStation 5'i beklerken PS4 satışları tavan yaptı!

PlayStation 5’i beklerken PS4 satışları tavan yaptı!

Oyuncular PlayStation 5’i beklerken PS4 sürpriz satış rakamları ile şaşırtmayı başardı. PlayStation 4’te hala iş var gibi görünüyor.

PlayStation 2 ile dünyanın en çok satan konsolu unvanını elinde bulunduran Sony, bu nesilde de büyük başarılara imza attı. Nintendo’nun Wii satışlarını geçtiğimiz yıl geride bırakan PlayStation 4, son açıklanan rakamlar ile herkesi şaşırtmayı başarıyor.

PS4 satışları tam gaz devam ediyor!

Sony Interactive Entertainment açıklanan raporlara göre PlayStation 4, 31 Aralık 2019 itibariyle dünya genelinde toplamda tam 108.9 milyon adet satmayı başarmış. 2019’un üçüncü çeyreğinde 6.1 milyon adet PlayStation 4 satışı gerçekleştirdiğini açıklayan Sony, bu rakamın 2018’in aynı dönemine göre 2 milyon adet daha az olduğunu belirtiyor.

Son dönemde satışların düşmesinde PlayStation 5’in etkili olduğu açık ortada. Ancak Sony, PlayStation 5’in çıkmasından sonra da PlayStation 4 satmaya devam edecek. Özellikle Mayıs ayında gelecek olan The Last of Us Part II konsol satışlarını arttıracak.

Sony, 1 Nisan 2019 – 31 Mart 2020 tarihleri arasında toplamda 13.5 milyon PS4 satışı gerçekleştirmeyi planlıyor. Ayrıca yine 31 Aralık itibariyle PS Plus sahiplerinin 38.8 milyon adet olduğu belirtiliyor. PS Plus’ta 2018’in aynı dönemine göre 2 milyon gibi azımsanamayacak bir artış yaşanmış.

Apple ücretsiz geliştirici hesabı için düğmeye bastı!

Servislerden kazanan konsol üreticileri, 2020 yılındaki yeni nesil konsollarında bu servislere daha fazla ağırlık verecek gibi görünüyor. Xbox cephesinin Game Pass servisine rakip olmak için bakalım Sony cephesinden nasıl bir atılım gelecek? Sizce PlayStation’a da Game Pass benzeri bir sistem gelmeli mi?

playstation 4

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting