Ana SayfaDonanımPlayStation 4 Alacaklara Müjde!

PlayStation 4 Alacaklara Müjde!

Sony’nin 20 Şubat günü tanıtmasını beklediğimiz yeni oyun konsolu Playstation 4 üzerinde kullanıcılar PlayStation  oyunlarını oynayabilecekler mi?

Bu sorunun cevabı geçtiğimiz güne kadar “hayır” olarak biliniyordu. Fakat yapılan söylentilere bakılırsa kullanıcılar PS3 oyunlarını PS4 üzerinde oynayabilecekler. Bunu mümkün kılan şey ise Cloud ( Bulut bilişim ) servisi. Sony2nin yeni oyun konsolu PS4’ün bir önceki nesil P^platformundan farklı yapıda olması bekleniyor. Bu farklı yapı iki oyun konsolu arasındaki anlaşmazlıklarında başını çekiyor. Geçtiğimiz dönemde PS3 oyunları PS4 üzerinde oynanamayacağı söylenirken şimdilerde bu söylem birazcıkta olsa geri çekilmiş gibi gözüküyor.PlayStation-4
Sony geçtiğimiz yıl içerisinde Gaikai adında bir firmayı satın alarak bünyesine kattı. Bu firmanın asıl işi Cloud tabanlı oyun platformları geliştirmek. Sony2de PS3 oyunlarını PS4 üzerinde oynatmak için Cloud tabanlı Gaikai firması tarafından geliştirilen ürünü kullanacak. Bu sayede PS3’ten PS4’e geçen kullanıcılar eski oyunlarını PS4 üzerinde kolaylıkla oynayabilecekler. Bu oyunların maksimum 720p çözünürlükte oynanabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Cloud servisinin Full HD çözünülüklerde oyun oynanmasına izin vermeyecek düzeyde olduğu belirtiliyor. Önümüzdeki günlerde bu sorun da aşılacak gibi gözüküyor fakat bu durumun en sevindirici yanı Sony’nin PS3 oyunlarını PS4 üzerinde oynanabilir kılması.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU