Piyasanın en güçlüsü geliyor: Nvidia Titan X

nvidia

Nvidia yeni serisinin en son canavarını piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor. Oyun dünyasına yönelik bu kart piyasaya çok hızlı bir şekilde girmeye hazırlanıyor.

Grafik kartı pazarında her geçen gün rekabet oldukça hızlı artarken Nvidia ve AMD bu doğrultuda hamlelerini yapmaya devam ediyor. Nvidia son canavarı Titan X üzerinden hamlesini oynamaya hazırlanıyor. Titan serisi daha yukarı bir fiyat seviyesinde gezinirken Titan X ise ondan da daha fazla fiyat ile piyasada olacak ama bunun karşılığını ise yüksek performans ile veriyor. Bu doğrultuda ortaya çıkan Pascal tabanlı Titan X daha yükseklere çıkmayı hedefliyor.

Bu yeni nesil ekran kartında 12GB GDDR5X bellek kullanılarak oldukça yüksek bir performans yakalanmak istenmiş.  384-bit veri yolu ile birlikte, ekran kartı 480GB/s bant genişliğine çıkabiliyor. TSMC yeni üretim sürecini kullanan ekran kartı 12 milyar transistor kullanılıyor. 3584 Cuda çekirdeğiyle kart karşımıza çıkıyor. Önceki nesilde ise 3072 Cuda çekirdeği yer alıyordu. Taban frekansıda 1.41Ghz seviyesinde görülüyor. Ve bu yeni kartın enerji verimliliği ve performans olanı önceki nesilden yüzde 60 daha hızlı.

Performans kısmına bakacak olursak bu yeni kart 4K oyunları 60 kare/saniye hızında oynatma performansıyla oyunseverleri oldukça memnun edecek.

Tasarım kısmına bakacak olursak Founders Edition tasarımının tercih edildiğini görüyoruz. Hava soğutma sistemi hız aşırtma yapacak kullanıcıları düşünerek tasarlanmış olması en büyük avantaj. 250W güç tüketimi olan ürün bir adet 8 pin bir adet ise 6 pin güç bağlantısıyla geliyor. Girişlere bakacak olursak 3x Display Port 1.4, 1x HDMI 2.0b ve 1x DVI karşımıza çıkıyor.

Bu karta sahip olmak isteyen kullanıcılar 1200 dolar civarında bir fiyatı ödemek zorunda kalacak. Ürünün çıkış tarihi olarak ise 2 ağustos gösteriliyor.

Tesla Arazi Aracı Üretecek!