AMD: Yeni Sürücümüz %30’a Kadar Performans Artışı Sağlıyor

amd launches the 6th generation apus based on excavator cores 493198 2

Ekran kartı pazarının iki temel oyuncusundan biri olan AMD, yeni sürücülerini yayınladı. Firmanın profesyonel kullanıcılar için sunduğu ekran kartı serisi FirePro için bugün yeni bir sürücü güncellemesi geldi. 15.301.2601.1002 sürüm koduna sahip yeni sürücü ile birlikte firma %30’a varan performans artışı sunulduğunu iddia ediyor.

Firma yeni yayınladığı sürücü ile birlikte CATIA, PTC Creo, Siemens NX ve SOLIDWORKS gibi profesyonel uygulamalarda %31’e varan performans artışı yakaladığını iddia ediyor. %30 gibi çok yüksek bir performans artışı eminiz ki FirePro kullanıcılarını oldukça memnun edecektir. Ancak bu durum akla neden en baştan bu kartlar bu hızlarla çıkamadı sorunu getiriyor.

AMD FirePro

AMD’nin özellikle son bir yıldır sürücü konusunda yaptığı atakları düşünürsek bireysel kullanıcılar için geliştirilen yeni ve iyi sürülerin artık kurumsal alanda da yer aldığını  söyleyebiliriz. Firma yeni sürücüleri ile eskiden yaptığı hataları hızlıca düzeltmeyi amaçlıyor. firmanın sürücü konusundaki yeniliği AMD ile Radeon Teknoloji Grup’u ayırması ile başlamıştı.

Aselsan, Otokar ile 35 Milyon Euro’luk Anlaşma İmzaladı

İşte merakla beklenen Samsung Galaxy Note 7