Photoshop, iPad için yenileniyor


Dünyanın en çok tercih edilen görsel düzenleme programı Photoshop, yeni iPad modellerinde tam versiyonuyla karşımıza çıkacak. İşte konu hakkındaki detaylar.

Dijitalleşen dünyada yeni bir uygulama, program kodlayabilmek kadar, var olanları da tam anlamıyla kullanmayı bilmek büyük önem arz ediyor. Günümüzde öyle programlar var ki bu programları kullanmayı bilenler kendilerine önemli bir gelir kapısı edinmiş oluyorlar. Nitekim Photoshop da bu programlardan bir tanesi.

Genel olarak bakıldığında dünyada en çok tercih edilen görsel düzenleme programlarının başında gelen Photoshop, şimdi de tabletlerimizde karşımıza çıkacak.

Photoshop, yeni iPad ile işlevsellik kazanacak

Adobe’un önemli isimlerinden biri olan Scott Belsky, görsel düzenleme uygulamasının tabletlerdeki geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Belsky, popüler görsel düzenleme programının yeni iPad modellerinde tam işlevsellikte çalışacağını müjdeledi.

Yani yeni iPad modelleri ile gelecek olan program, kullanıcılara PC’de yaptıklarını yapabilme imkanı verecek. Üstelik uygulamanın Apple Pencil ile uyumlu olması, muhtemelen kullanım kolaylığını da beraberine getirecektir.

Elbette dip not olarak şunu da belirtmek gerekiyor. Gelecek olan bu güncellemenin tüm iPad modellerini kapsamayacağı açık bir gerçek. Zaten Adobe’tan yapılan açıklama da bu yönde.

Hali hazırda zaten mobil platformlar için bir Photoshop uygulaması mevcut. Fakat bu uygulamanın öyle geniş bir işlevselliği bulunmuyor. Yeni gelecek olan uygulama ise tamamen profesyonellere yönelik olacak. Şimdilik uygulamanın hangi iPad modellerini destekleyeceği ise netleşmiş değil.

Yeni iPhone, LG imzası taşıyacak


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin