Ana SayfaGenelPeugeot Avrupa'da %5 büyüdü

Peugeot Avrupa’da %5 büyüdü

Geride bıraktığımız seneyi Türkiye’de büyüme rakamları ve önemli başarılarla kapatan PEUGEOT, Avrupa genelinde de 2021 yılında bir önceki seneye göre %5’lik bir büyüme oranı yakaladı.

PEUGEOT, 2021 yılını hem Türkiye’de hem Avrupa’da hem de global çapta büyüme rakamlarıyla kapatırken, model bazında elde ettiği liderliklerle de gözleri üzerine topladı. Global çaptaki satışlarında 2020 yılına göre 5,5 puanlık bir artış yakalayan Fransız üretici, dünya genelindeki otomobil ve hafif ticari araç satışlarından yüzde 23,7’lik bir pay almayı başardı. PEUGEOT, geride bıraktığımız 2021 senesinde Avrupa pazarında da başarılı bir grafik yakalayarak 2020 yılına göre %5’lik bir büyüme rakamı elde etti. Bu büyüme rakamlarına özellikle SUV 2008 modeli ve fark yaratan hatchback’i 208 önemli katkıda bulundu. PEUGEOT SUV 2008 modeliyle Türkiye pazarında yılı B-SUV sınıfının lideri olarak tamamlayan marka, model bazlı başarılarını Avrupa geneline de yaymayı başardı.

PEUGEOT

2020’de ‘Yılın Otomobili’, 2021’in en çok satılanı oldu!

PEUGEOT markasının karakteristik tasarımı ile şık, yenilikçi teknolojileri ile çekici ve yüksek konforu ile otomobil severlerin gözdesi olan PEUGEOT208, 2020 yılında elde ettiği ‘Yılın Otomobili’ (Car of the Year) unvanını 2021 yılında Avrupa’da yılın en çok satılan otomobil modeli olarak taçlandırdı. Bu başarı ile birlikte gözleri üzerine toplayan 208’in yanı sıra, Türkiye pazarında da sınıfının lideri olan PEUGEOT SUV 2008, Avrupa’da da 2021 yılının en çok satılan B-SUV modeli olmayı başardı. PEUGEOT hafif ticari araç segmentindeki modelleriyle de Avrupa pazarında büyüme rakamları elde etti. Marka 2021 yılında, bir önceki seneye göre Avrupa ticari araç pazarında yüzde 12’lik büyüme elde etti.

PEUGEOT

“Zor geçen seneye rağmen mükemmel performans”

Global çapta ve Avrupa’da yakalanan büyüme rakamlarını değerlendiren şirketin CEO’su Linda Jackson, “Küresel olarak son derece çalkantılı bir dönemde, çevik bir duruş sergilemeyi başaran ve 2021’de dünya genelindeki satışlarını %5 arttıran PEUGEOT markasının mükemmel performansıyla gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Marvel Netflix orijinal şovları 1 Mart’ta kaldırılacak

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting