Ana SayfaGenelMorris Garages , Avrupa’nın lideri oldu!

Morris Garages , Avrupa’nın lideri oldu!

Mayıs ayında %100 elektrikli ZS modelini tanıtan Morris Garages , yılın son çeyreğinde ise bu sefer hem elektrikli hem benzinli motoru birlikte kullanan ‘fişe takılan hibrit’ EHS’yi piyasaya sürdü.

 1924’te İngiltere’de kurulan köklü İngiliz otomobil markası MG ( Morris Garages ), 2019 itibarıyla MG Electric markası ile Avrupa’ya iddialı bir dönüş yaptı. Marka Covid19’un zorlu etkilerine rağmen kısa sürede 15 ülkede 400 MG deneyim noktasıyla müşterilerle buluşmayı başardı.

Morris Garages

2021 yılı başında ise Doğan Trend Otomotiv Türkiye distribütörlüğünü aldı ve ülke lansmanını %100 elektrikli ZS EV modeli ile yaparak satışa sundu. Elektrikli otomobiller arasında ZS EV ile elde edilen başarının ardından plug-in hibrit modeli EHS’i ikinci model olarak lanse etti. Elektrik ve benzin olarak çift motoru bulunan EHS modelinin, Kasım ayında henüz ülkeye ulaşmadan tümü satıldı ve “gemide satılan model” olarak kamuoyunda yer aldı.

Morris Garages

 2021’de 320 Ton Karbon Salınımı Engellendi

 Haziran ayı itibariyle yollara çıkan MG ZS EV’ler şu ana kadar ülkemizde yaklaşık 2 milyon km yaptılar.  Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin, “Otomobillerimiz kullanıcılarına çarpıcı bir ekonomik sürüş sunarken sürdürülebilirlik açısından çok önemli bir katkı sağladılar. Sadece 6 ay içinde satılan araçların 320 ton karbon salınımını engellediklerini hesaplıyoruz. Üstelik bu araçlar onlarca yıl trafikte kalıp sürekli bu faydayı üretmeye devam edecekler! Ülkemize ve dünyamıza sağladığımız somut katkıyı gördükçe çok mutlu oluyoruz. Elektrikli ZS modelimizin benzeri bir benzinli otomobilin kilometrede ortalama 150 gram karbon salınımı yaptığını biliyoruz. Bu rakam, 100km’de 15 kilogram, yılda ortalama 20 bin km kullanımda ise 3 tona ulaşıyor! İnanması güç ama gerçekten hesap bu kadar basit. Her bir elektrikli SUV sahibi yılda 3 ton karbon tasarrufu sağlıyor. Dünyanın hızla elektrikli araçlara dönüşünün altında yatan sebep işte burada yatıyor” ifadelerini kullandı.

Morris Garages

 MG Value Guard Geri Alım Garantisi Çok Etkili Oldu

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Hatay ve Bodrum’da temsil noktaları yatırımlarını tamamlayan MG’nin Avrupa’daki ülkelere kıyasla daha iyi pazar payı elde etmesinin sebebini değerlendiren Dağtekin, “Yeni bir markanın -ki elektrikli bir modelle ülkeye giriş yaptığını düşünürsek- müşterilerin teveccühünü kazanması için teknik özelliklerin ve marka değerinin yeterli olmayacağını biliyorduk. Lansman öncesinde yaptığımız pazar araştırmalarında bu konuya odaklanmamız gerektiğini gördük. MG Value Guard bu ihtiyaçtan doğdu ve başarımızın anahtarlarından biri oldu” şeklinde açıkladı.

Toyota, elektrikli araç üretimine dev bir yatırım yaptı

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting