PES 2019 için geri sayım başladı

pes

Futbol oyunu denilince akla iki isim gelir. PES ve FIFA. Ülkemizde oldukça sevilen PES serisi, yakında yeni oyunu PES 2019 ile oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

PES 2019 hakkında önemli detaylar

Öncelikli olarak şunu belirtmek gerekiyor. PES serisi 2013’ten sonra hızlı bir düşüş içerisine girdi. Elbette bu durumun tek bir nedeni yok. Genel olarak bakıldığında serinin yıllardır süren önemli bir lisans sorunu mevcut.

Bu oyun severler açısından pek de hoş karşılanacak bir durum değil. Fakat tüm bu olumsuzluklara rağmen arcade tarzındaki PES oyunlarının belli bir kitlesi vardı. Serinin 2013 sonrasında simülasyona kayması ve FIFA vari bir görünüme bürünmesi işleri tamamen çığırından çıkardı. Zaten PES 2013 sonrasında yayınlanan oyunlar ülkemizde de pek tutmak. Peki PES 2019 ile bu gidişat değişecek mi?

Açık konuşmak gerekirse, serinin yeniden arcade tarzına dönmesi pek de muhtemel görünmüyor. Yine de lisans tarafında bazı düzenlemeler olabilir. Konami, UEFA ile sona eren 10 yıllık lisans anlaşması sonrasında, lig ve takımlara yoğunlaşacaklarını açıklamıştı.

PES 2019

Japon oyun stüdyosundan geçtiğimiz gün oyun hakkında yeni bir açıklama daha geldi. Konami PES 19 için 9 Mayıs’ı işaret etti. Evet PES 2019’un resmi tanıtımı ve oyun hakkındaki tüm detaylar 9 Mayıs’ta açıklanacak.

Bu arada şunu da dip not olarak belirtelim. Geçtiğimiz gün oynanan Barcelona – R.Madrid maçında reklam panolarına PES 2019 ismi de yansıdı. Bu durum Barcelona’nın bu sene de PES serisinin en büyük partneri olacağını gösteriyor.

The Witcher 3 için yeni güncelleme