Ana SayfaHaberPaper Mario The Origami King incelemesi

Paper Mario The Origami King incelemesi

Paper Mario serisinin en yeni oyunu Paper Mario The Origami King Nintendo Switch’e adım attı. Bakalım oyun bizlere neler sunuyor?

Nintendo’nun 2000 yılında GameCube ile başlattığı Paper Mario serisi günümüze kadar uzandı. 3DS ve Wii U döneminde de kendini gösteren bu seri şimdi de Nintendo Switch’e geldi. Paper Mario The Origami King olarak geçen ve adından da anlayabileceğiniz gibi Origami sanatını baz alan serinin yeni oyunu, bakalım uzun süren bekleyişi karşılayabiliyor mu?

Paper Mario The Origami King incelemesi

Oyuna Mario ve Luigi’nin Mushroom Kingdom’a yol alması ile başlıyoruz. Ancak Mario ve Luigi’yi Mushroom Kingdom’da büyük bir sürpriz beklemektedir. Tesisatçı kardeşlerimiz Mushroom Kingdom’a ulaştığında kimsenin olmadığını fark ediyor.

Paper Mario The Origami King

İlk olarak baş düşmanları olan Bowser’dan şüphenlenen kardeşler, işin aslının tahmin ettikleri gibi olmadığını kısa sürede fark ediyor. Çünkü Bowser da tutsak olarak alıkoyulmuştur.

Bu oyunda baş düşmanımız olan Origami King, Mushroom Kingdom’daki herkesi tutsak etmiştir. Hatta Bowser ve arkadaşları da Origami King’in himayesi altına girmiştir. Tabii ki yine prensesimiz Peach de kaçırılmıştır. Asıl hedefimiz Peach’i kurtarmaktır. Ancak zaman zaman Bowser ve arkadaşlarına da bu zorlu yolda yardım ederken kendimizi bulunuyoruz.

Paper Mario The Origami King

Çizimleri ile oldukça tatlı görünen bu oyunda 2 boyutun çok güzel bir şekilde 3 boyuta uyarlandığını söyleyebiliriz. RPG öğelerinin fazla olmasını beklediğimiz oyun maalesef ki hikaye konusunda biraz düz ilerliyor. Bu yüzden vereceğiniz kararlar oyunun gidişatını etkilemiyor. Oyunun grafiklerinin yanı sıra müzikleri ve ambiyansı da özlediğimiz lezzeti bizlerle buluşturuyor.

Oyunun mekanikleri maalesef ki pek bir yenilik sunmuyor. Özellikle dövüş mekanikleri maalesef ki Mario & Luigi: Dream Team ve Superstar Saga + Bowser’s Minions gibi 3DS oyunlarının gerisinde kalıyor diyebiliriz. Çünkü dövüş mekaniklerinde sadece düşmanları belirlenen süre içerisinde hizalamanız ve doğru zamanda tuşlara basmanız üzerine kurulu. İlk başlarda ilginç görünen bu mekanik bir süreden sonra otomatiğe bağlıyor.

Paper Mario The Origami King

Oyundaki bulmacaları çözmeye çalışırken ve farklı gizli mekanları keşfetmeye çalışırken bu dövüş mekaniklerine pek takılmıyorsunuz diyebiliriz.

Oyunu genel olarak değerlendirecek olursak, Paper Mario serisini sevenlerin mutlaka şans vermesi gerektiğini söyleyebiliriz. Ancak oyuna başlamadan önce serinin RPG öğelerinin pek olmadığını unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting