Mercedes akıl almaz bir tweet attı!

Mercedes-Benz EQA

Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan markalardan biri olan Mercedes geçtiğimiz gün son derece anlamsız bir tweet attı. İşte detaylar.

Günümüzde sosyal medya insanların hayatının bir parçası olmuş durumda. Nitekim dünyaca ünlü pek çok marka da bu durumun farkında. Kullanıcıların markalara, markaların ise kullanıcılara en rahat ulaşma biçiminin yine sosyal medya aracılığı ile gerçekleştiğini söyleyebiliriz.

Genel itibariyle, global ölçekte isim yapmış olan markaların da sosyal medyayı etkin bir şekilde kullandıkları bilinmekte. Çünkü az önce de bahsettiğimiz üzere, sosyal medya kanalları kullanıcılara ulaşmanın, onlara hitap etmenin en basit yolu.

Mercedes bu tweet ile ne demek istedi?

Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan isimlerin başında da MercedesBenz geliyor. Alman otomotiv devi, Facebook’tan Twitter’a kadar pek çok sosyal kanalda aktif bir şekilde boy göstermekte.

Mercedes’in yaptığı paylaşımlar anında binlerce beğeni alıyor. Üstelik bu paylaşımların öyle çok bir şey ifade etmesi de gerekmiyor. Aynı geçtiğimiz gün yapılan absürt paylaşım gibi.

mercedes

Mercedes hesabından geçtiğimiz gün atılan tweette anlamlı tek bir kelime bile yoktu. 3 yaşındaki bir çocuk tarafından atılmış izlenimi veren tweet buna rağmen yine binlerce like ve retweet almayı başardı.

Görünen o ki sosyal medyada paylaştıklarınızdan ziyade kim olduğunuz yani popülariteniz önemli. Yoksa Mercedes’in bu saçma tweetine bu kadar beğeni gelmesi başka bir şekilde açıklanamaz.

TikTok Microsoft tarafından satın alınıyor


Mercedes akıl almaz bir tweet attı!” hakkında 2 yorum

  1. Lewis Hamilton patlak lastik ile GP kazandı ondan sonra atıldı bu tweet. Zaten Merc’in F1 hesabı bu.

  2. Lewis Hamilton son turda lastik patlatıp yarışı 3 teker üstünde giderek kazandı. Bu sebeple böyle bir tweet attılar. O kadar beğeni de F1 fanlarından geldi. F1 Takımları ara sıra böyle tweetler atıp birbirlerine ve kendilerine takılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir