ET-FMP50 : Panasonic yeni medya işlemci serisini duyurdu

ET-FMP50

Panasonic Connect Europe, ISE 2024’te iş akışlarını basitleştiren ve sürükleyici ortamlarda çoklu projeksiyon deneyimlerini geliştiren üç medya işlemcisinden oluşan ET-FMP50 Serisini duyurdu.

Seri, iki kutu tipi cihaz (ET-FMP50/FMP20) ve bir Intel® SDM standardı SLOT uyumlu işlev kartı (ET-SBFMP10) içerir. Çoklu projeksiyon için özel olarak tasarlanan seri, manuel veya kamera tabanlı otomatik çarpıtma ve karıştırmanın yanı sıra medya oynatma işlevlerine sahiptir ve Panasonic çoklu projeksiyon ekosisteminde güvenilirliği artırırken çeşitli kullanıcı dostu özelliklerle iş akışını kolaylaştırır.

Her adımı basitleştirmek için kolaylaştırılmış iş akışı

FMP50 ve FMP20 modelleri, kablolamayı azaltmak için projektörlerin yanına veya isteğe bağlı raf montaj kiti ile standart bir rafta kullanım için kompakt bir form faktörüne sahiptir. 4x HDMI™ üzerinden 3840 x 2160p içerik tuvali çıkışını desteklerler. Herhangi bir ölçekteki filoları bağlamak için birden fazla ünite senkronize edilebilir. SBFMP10 modeli, 3840 x 2160p sinyallerinin kodunu çözmek için uyumlu projektörün Intel® SDM’ye hazır yuvasına takılır.

ET-FMP50

Tüm ürünler, düz veya kavisli yüzeylerde dahili manuel veya kamera tabanlı otomatik geometri ayarı, kenar eşleştirme ve siyah seviyesi ayarı sunar. Panasonic projektörlerle sorunsuz uyumluluk için optimize edilen operatörler, hataları daha kolay bir şekilde giderebilir ve ortak bir üreticiden destek alabilir. Panasonic’in Çoklu İzleme ve Kontrol Yazılımı ile uyumluluk, uzaktan durum kontrollerine olanak tanır. İçerik oynatma, belirli bir programa göre otomatikleştirilebilir.

Tavizsiz Kalite için Hassas Ayar

FMP50 Serisi, projektörün yerleşik ve yazılım tabanlı ayarıyla karşılaştırılabilir bir hassasiyetle, karışımlardaki eşitsizliği ve ayarlama sonrası görüntü kalitesindeki kaybı sınırlamak için blok tabanlı ayarlama yerine piksel tabanlı ayarlama özelliğine sahiptir. Otomatik kamera tabanlı işlevlere erişmek için herhangi bir lisans gerekmez.

ET-FMP50
Seri, kullanıcıların olağanüstü görsel efektler oluşturmasına olanak tanıyan gelişmiş serbest şekil ve çizgi maskeleme özellikleri içerir. Panasonic Connect, cihazları kubbe ve 3D nesne eşleme ve otomatik renk dengesi kalibrasyonu gibi ek yeteneklerle geliştirecek ürün yazılımı güncellemelerini ayrıca yayınlamayı planlıyor.

Akıcı ve Sürekli 4K Görüntüler

4 TB ile 512 GB arasında değişen belleğe sahip Linux tabanlı FMP50 Serisi, 300 Mbps’ye kadar yüksek kaliteli videoların sürekli oynatılmasını destekler. Tüm ürünler H.265 ve H.264 formatlarını destekler ve FMP50 ayrıca HAP codec bileşenini de destekler. Ayrıca NDI uyumluluğu, yayın kalitesinde video sinyallerinin LAN üzerinden uygun maliyetli bir şekilde iletilmesini sağlar.

Panasonic Connect, yayınlamayı planladığı yazılım güncellemeleri ile ürünlerin uzaktan kontrol edilmesini mümkün kılmayı ve aynı zamanda muhtemel bakım ihtiyaçlarını da öngörmeyi planlıyor. Şirketin vizyonu, kullanıcıların yalnızca ihtiyaç duydukları özellikleri güncelleme esnekliğine sahip olmalarını sağlarken, sistem için yeni işlevler geliştirerek Konum Tabanlı Eğlence (LBE) endüstrisi için AV sistemlerini ve iş akışlarını basitleştirmeye devam etmektir.

Galaxy S22 Kullanıcıları Dikkat! Yeni Güncelleme Çıktı