Ana SayfaGenelPanasonic KNX IR Gateway ile kumandalar artık cepte

Panasonic KNX IR Gateway ile kumandalar artık cepte

Panasonic Life Solutions Türkiye; televizyon, müzik sistemi ve klima gibi kızılötesi kumanda ile çalışan birçok elektronik cihazı, akıllı ev sistemleri ile aynı düzlemde kontrol etmeye yarayan Panasonic IR Gateway ürününü tüketiciyle buluşturuyor.

Panasonic Life Solutions Türkiye; akıllı binaların temel fonksiyonlarından olan aydınlatma, perde-panjur ve ısıtma sistemlerini kontrol eden ürünlerinin yanı sıra tasarruf ve konfora katkı sağlayan çözümlerini de pazara sunmaya devam ediyor. Panasonic IR Gateway ile klima, televizyon, müzik sistemi gibi birçok elektronik cihazın uzaktan kontrol edilebilmesi mümkün kılınırken; anahtar, oda termostatı, varlık dedektörleri gibi ürünlerle entegrasyon yapılarak kullanım kolaylığı da sağlanıyor. Aynı zamanda cihazlara ait kumandaların fonksiyonel özellikleriyle, akıllı evler yönetilebiliyor.

Panasonic IR Gateway

IR Gateway, kızılötesi kumandayla çalışan cihazlar ile KNX sistemi arasındaki ara yüzü oluşturuyor. KNX datalarını kızılötesi komutlarına çevirerek ilgili cihazların kontrolünün akıllı ev üzerinden yapılmasını sağlıyor. Böylece bağlı bulunan cihazlar anahtar, termostat, varlık dedektörü gibi KNX sensörü ile veya mobil uygulama aracılığıyla kontrol edilebiliyor.

IR Gateway sadece evlerde değil okul ve ofislerde de kullanılıyor

Panasonic IR Gateway sadece evlerde değil okullar ve iş yerlerindeki konforun da artmasına yardımcı oluyor. Toplantı odalarındaki cihazların kontrol edilmesi, otomasyon sayesinde tek bir dokunuşla aydınlatma seviyesinin kısılması, perdelerin kapanması, televizyon veya prodüksiyon cihazlarının çalıştırılması gibi birçok noktada kullanım kolaylığı sağlıyor.

Okul ve ofislerdeki varlık sensörleriyle de kullanılabilen ürün; dersler ve toplantıların bitiminde alanlarda kimsenin olmadığını algılıyor ve aydınlatmaları, perdeleri, akıllı tahtayı, projeksiyon cihazlarını kapatabiliyor.

Enerjinin boşa harcanasının önüne geçiyor

Teknolojinin gelişmesiyle artan cihaz kullanımı ve iklim değişikliğinden kaynaklanan klima ihtiyacı enerji tüketimini artırıyor. Bu durum ise enerji tasarrufu ihtiyacını ortaya çıkarıyor. Panasonic IR Gateway ile yapılabilecek ince ayarlarla, konfordan da ödün vermeden enerji kullanımını azaltmak mümkün hale geliyor.

İkinci el otomobil satışında lider belli oldu: Bu araçlar peynir ekmek gibi satılıyor

Ecevit BIKTIM
Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting