Ana Sayfa Genel Pakistan'da bir gence Tiktok videosu çekerken tren çarptı

Pakistan’da bir gence Tiktok videosu çekerken tren çarptı

Tiktok “challenge”ları bu sefer Pakistan’da can aldı. Özellikle internette popüler olmak için her şeyi yapmaya hevesli gençler konu sosyal medya olduğunda sınır tanımıyor. Uygulamanın kullanıcıları genelde ergenlerden ya da gençlerden oluşuyor.

İtalya’da 10 yaşında bir kızın Tiktok “nefessiz kalma challenge” hareketi yüzünden hayatını kaybetmişti. Uygulamaya soruşturma açılmasının ardından yeni bir haber de Pakistan’dan geldi. Polis ve kurtarma yetkilileri Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Pakistan’da bir TikTok gösterisi için raylarda yürürken filme alınan genç bir adama tren çarptığını bildirdi. Genç adam ne yazık ki kurtarılamadı.

Pakistan'da bir gence Tiktok videosu çekerken tren çarptı

Kaza Cuma günü, başkent İslamabad yakınlarındaki Ravalpindi şehrinin Şah Halid semtinde meydana geldi. Yerel kurtarma ajansı sözcüsü Raja Rafaqat Zaman, 18 yaşındaki Hamza Naveed’in bir arkadaşı kendisini filme alırken rayların yanında yürüdüğünü söyledi. Zaman, “Hareket eden tren sırasında genç adamın demiryolunda yürümeye devam ettiğini ve videoya poz verdiğini” anlattı. Zaman, kurtarma görevlilerine gencin amacının videoyu TikTok ve diğer sosyal medya hesaplarında yayınlamak için poz vermek olduğunu söyledi. Yerel karakoldaki bir polis memuru kazayı ve diğer ayrıntıları doğruladı.

Selfieler çekmek ve sosyal medya için birbirinden çılgın videolar yapmak, diğer ülkelerde olduğu gibi Pakistan’da da popüler. Birçok genç, Facebook, Twitter ve TikTok hesaplarının popülerliğini arttırmak için birbirinden farklı yöntemlere baş vuruyor. Ancak, bazı durumlarda internette popüler olmaya çalışmanın sonucu ölümle bitiyor.

Haftanın öne çıkan teknoloji başlıkları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting