Özçekim tutkunlarına: Fujifilm Instax Mini 70

fujifilm instax mini 70 1

Fujifilm’in Instax serisine yeni bir model eklendi. Özçekim ve nostalji tutkunlarının oldukça beğeneceği yeni Fujifilm Instax Mini 70 modeli, Kasım ayında satışa çıkacak. Peki bu makineyi özel yapan detaylar neler? Fujifilm Instax Mini 70’in tüm detayları haberimizde.

fujifilm-instax-mini-70-1

Fujifilm, uzun süredir basçek veya şipşak olarak tabir edilen fotoğraf makinelerini üretiyor. Ülkemizde Polaroid markasının ürünleriyle gördüğümüz bu “şipşak” makineler, fotoğrafı banyo etmeye gerek kalmadan direkt olarak fotoğraf makinesinin bir yüzeyinden çıkarabiliyor. Fujifilm, Instax serisinde yıllardır bu tarz ürünler üretiyor. Şimdi ise Instax serisi güncellendi ve Instax Mini 70 modeli duyuruldu.

Kasım ayında 140 Dolardan satışa çıkacak olan yeni Instax Mini 70 modeli, beyaz, sarı ve mavi renk seçeneklerine sahip olacak. Analog bir fotoğraf makinesi olan cihazın üzerinde herhangi bir ekran yok. Dolayısıyla eğer nostalji yaşamak istemiyorsanız, bu cihazı satın almak istemezsiniz.

Önceki Instax modellerine göre çok daha modern ve kompakt bir tasarımla karşımıza çıkan ürün ile bir seferde en fazla 10 fotoğraf çekebiliyorsunuz. Daha fazla çekmek istiyorsanız kartuşunu yenilemeniz gerekiyor. Filmli fotoğraf makineleri gibi arkasında yer alan kapak ile, kartuş bölümüne ulaşabilirsiniz.

Fujifilm Instax Mini 70 modelinin az da olsa bazı teknolojik özellikleri var. Zamanlayıcı, makro çekim modu, özçekim modu ve Hi-Key efekti bu cihazın teknolojik olan tek tarafı diyebiliriz. Makro ve özçekim modlarında odak uzaklığı ayarlanarak mümkün olan en net fotoğrafı çekmeniz amaçlanmış. Hi-Key efekti ise fotoğrafları daha parlak hale getiriyor ve bunu bir efekt olarak kullanabiliyorsunuz.

fujifilm-instax-mini-70-2

YouTube Kids’e Apple TV ve Chromecast desteği!


Yorumlar kapatıldı.