Overwatch kaç milyon oyuncuya sahip?

D.va Overwatch

Blizzard’ın sevilen çoklu oyunculu FPS’si Overwatch kaç milyon oyuncuya sahip? Twitter’den açıklanan rakam ve diğer detaylar haberimizde.

Son dönemlerde birçok çoklu oyunculu FPS oyunu satışa sunuldu. Bunların bazıları belli bir popülariteye ulaşırken, bazıları ise beklentilerin altında kaldı. Şüphesiz ki beklentilerin üstüne çıkan oyunların başında Blizzard’ın FPS’si Overwatch geliyor. Overwatch’in Twitter hesabından oyununun kaç milyon kullanıcıya sahip olduğunu açıklandı. Bakalım Overwatch kaç milyon oyuncuya sahip?

Twitter’deki açıklamada fazla detay verilmezken, oyunun 30 milyondan fazla kayıtlı oyuncuya ulaştığı duyuruldu. “Bizimle bir grup olduğunuz için teşekkür ederiz kahramanlar, daha iyi bir takım isteyemezdik” denilerek oyunculara teşekkür edildi.

Overwatch’un 30 milyon kayıtlı kullanıcısı olsa da 30 milyon kopya satmadığı belirtildi. Ancak ne olursa olsun bu hacimde bir kayıtlı kullanıcıya sahip olmanın büyük bir başarı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Geliştirici Blizzard, Ocak ayında bu rakamı 25 milyon olarak açıklamıştı. Aradan geçen üç ayda oyun, 5 milyon yeni kayıtlı kullanıcıya sahip olmuş. 2016 yılının Kasım ayına gittiğimizde açıklanan rakamın 20 milyon olduğunu görüyoruz.

Bakalım Overwatch, büyümesini sürdürecek mi? Tracer ve D.Va gibi sevilen karakterleri olan yapım önümüzdeki günlerde ne gibi yeniliklerle karşımıza çıkacak? Bekleyip göreceğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir