Overwatch Artık 15 Milyon Oyuncuya Sahip

owerwatch gdj3.640

Hearthstone: Heroes of Warcraft, Diablo III, World of Warcraft gibi bir çok oyunda imzası bulunan başarılı firma Blizzard’ın yeni gözbebeği online FPS oyunu “Overwatch” artık dünya çapında 15 milyondan fazla oyuncuya sahip

 

Beta’ya girişinden önce her yerde reklamı olan, bütün oyun dünyasının beklediği oyun Overwatch, acaba “Blizzard FPS türünde de adından söz ettirecek bir oyun yapmayı başaracak mı ?” sorularıyla beraber oyun gündeminde uzun bir süre büyük bir yer kapladı. 4 Mayıs’ta beta sürecine giren oyun 9 Mayıs’a kadar 5 gün boyunca ücretsiz olarak olarak oynandı ve dünya çapında 9 milyondan fazla oyuncu bu açık beta süreci sayesinde nasıl bir yapım ile karşı karşıya olduklarının bilincine vardı.

Oyunda 22 adet şampiyon var ve her biri “tank”, “destek” gibi farklı roller üstleniyor. Her şampiyonun kendine ait oynanış tarzı ve kendine has yetenekleri var. Takımlar bu şampiyonları kullanarak kendi kompozisyonlarını oluşturuyor ve üssünü korumaya veya karşı üssü ele geçirmeye çalışıyorlar.

Açık beta sürecinden sonra 40 Euro gibi bir fiyattan satışa çıkan oyun, çıktığı ay 7 milyon oyuncuya ulaştı. Bugün ise oyuncu sayısı 15 milyonu aşmış durumda. Overwatch sayesinde gelirini 2.5 katına çıkartan “Blizzard” ayrıca en hızlı satan PC oyunu unvanını da Diablo III’den almış bulunuyor.

 İran Pokemon GO’yu Yasakladı!