Ana SayfaAkıllı TelefonOppo WiFi ile çalışan telefon yapmak istiyor

Oppo WiFi ile çalışan telefon yapmak istiyor

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Oppo, pil sıkıntısını çözmek için ilginç bir yöntem deniyor. Çinli şirket WiFi sinyalleri ile telefonu çalıştırmanın peşine düşmüş durumda. İşte tüm detaylar.

Oppo WiFi ile çalışan telefon yapmak istiyor. Yenilikçi teknolojilerin heyecan verici isimlerinden biri olan Oppo, yaptığı açıklamada Bluetooth ve Wi-Fi sinyalleriyle çalışan pilsiz cihazlar geliştirmeye odaklandığı duyurdu. Şirketten yapılan bu açıklama ise, akıllara “acaba yakın zamanda pilsiz çalışan akıllı telefonları görür müyüz” sorusunu getirdi.

Oppo Reno 9

Hemen yanıtlayalım ki, şimdilik bu soruya olumlu bir yanıt vermemiz pek mümkün değil. Çünkü aslında her ne kadar Oppo bunu yüksek sesle dile getirdiği için öne çıkmış olsa da, pilsiz çalışan cihaz teknolojileri sektörde bir ilk değil.

En basitinden Samsung’un CES 2022’de pilsiz çalışan akıllı tv kumandası serisinin ikinci modelini duyurduğunu biliyoruz. İşte aslında Oppo’nun da öncelikli hedefi, pilsiz cihaz teknolojisini IoT cihazları için getirmek.

 OPPO Find N

Oppo WiFi ile çalışan telefon yapmak istiyor

IoT’nin ne olduğunu bilmeyen ziyaretçilerimiz için hemen açıklayalım, bu kavram aslında Internet of Things’in kısa kullanımı. IoT cihazı olarak kabul edilen cihazlar ise genelde akıllı tv kumandası, akıllı hoparlör gibi düşük enerji tüketimine sahip basit akıllı cihazlar.

Oppo A98 2

Yani aslında Oppo’nun amacı şimdilik, düşük enerji tüketimine sahip araçların tamamen Bluetooth ve Wi-Fi sinyalleriyle pilsiz bir şekilde çalışabilmesini sağlamak. Buradan hareketle Çinli teknoloji şirketinin yakın zamanda akıllı telefonların bu şekilde çalışmasını sağlamak gibi bir amacı yok. Ancak bu hiçbir zaman böyle bir hedefi olmadığını da göstermez. Kim bilir belki yakın bir gelecekte artık telefonlarımızı şarj etmek gibi bir derdimiz kalmaz, ne dersiniz?

Realme 10 Pro ve 10 Pro+ resmen tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting