Oppo Reno 8 serisi, gelişmiş özellikleri ile gelecek

u5

Oppo , merakla beklenen Reno 8 serisi akıllı telefonunu yakında piyasaya sürmeye hazırlanıyor . Ancak piyasaya sürülmeden önce şirket, yeni MariSilicon X NPU olan yaklaşmakta olan akıllı telefonlara ilginç bir ek açıkladı .

Oppo Reno 8 için farkında olmayanlar için Çinli akıllı telefon üreticisi, amiral gemisi Find X serisi için Aralık 2021’de bu çipi duyurmuştu. Şimdi, aynı NPU, Oppo Reno 8 serisine de girecek. Bu bilgiyi daha önce ortaya çıkaran söylentiler olsa da marka, MariSilicon X platformundaki bazı iyileştirmelerle birlikte haberi resmi olarak paylaştı. Resmi notlara göre, 6nm MariSilicon X NPU, Reno 8 serisinde uçtan uca görüntüleme çözümünün getirilmesine yardımcı olacak.

Oppo Reno 8

Oppo’nun yapay zekası, deneğin yaşına ve cinsiyetine bağlı olarak farklı düzeylerde güzelleştirme ve cilt yumuşatma uygularken cilt kusurlarını ve güzellik lekelerini bile ayırt edebilir. Şirketin optimizasyonları, kullanıcı müdahalesi olmadan geniş pozlama çekimlerinde HDR performansını artırmaya da yardımcı olacak.

NPU’nun kendisinden bahsetmişken, şirketin yonga setini geliştirmesi 3 yıl sürdü ve 400’den fazla patent başvurusundan oluşuyordu. 3,6 milyar transistör içerir ve saniyede 18 trilyona kadar işlem gerçekleştirebilir (18 TOPS). 6nm süreci üzerine inşa edilmiştir ve ayrıca 50 megapiksel IMX766 birincil kameradan alınan görüntülerle Bayer RAW alanında gerçek zamanlı kayıpsız AI işleme yeteneğine sahiptir.

Sony ile Meizu büyük bir ortaklığa gidiyor