Ana sayfa Genel Dünyaya devasa bir göktaşı düşerse ne olur?

Dünyaya devasa bir göktaşı düşerse ne olur?

Bugüne kadar defalarca yok olmaktan son anda kurtulan Dünyaya devasa bir göktaşı düşerse ne olur diye içinden geçirmeyen yoktur. Evrendeki birçok gezegenin tamamen yok olmasına neden olan bu göktaşları, daha önce 6 kez Dünyayı yaşanmaz hale getirdiler. Discovery Channel tarafından yayınlanan bu video dikkatinizi çok çekecek.

Buzul çağının ortaya çıkması ve birçok büyük türün yok olması gibi senaryoları ortaya çıkaran göktaşlarının, artık simülasyonlar aracılığıyla ne tür zararlara yol açabileceği önceden görülebiliyor. Marmara Bölgesi büyüklüğünde bir göktaşı bile, felaket senaryolarının gerçekleşmesine neden olabilir.

Devasa bir göktaşı ihtimali çok uzak değil

Discovery Channel, 11 yıl önce gezegenimiz ile ilgili bir belgesel hazırladı. Bu belgeselde, gezegenimizle ilgili bazı detaylar yer alırken, bir simülasyon da yer alıyordu.

Simülasyona ayrıntılı olarak baktığımızda, ilk çarpışmadan hemen sonra yaklaşık olarak 10 km’lik bir derin çukur ortaya çıkıyor. Çarpışmanın etkisiyle oluşan lavlar, atmosfer ve Dünya arasında sürekli olarak sirkülasyon yaşıyor. Böylece, lavların etkisi geçmediği gibi daha çok alana yayılma imkanı buluyor.

Pasifik Okyanusu’na düşen göktaşı, tüm denizin devasa bir lava dönüşmesine neden oluyor. Pasifik’ten tüm Dünyaya yayılan bu ateş sirkülasyonu, devasa bir ateş topu yaratıyor. Dünya’nın son olarak geldiği noktada, hiçbir canlı formunun yaşama ihtimali bulunmuyor. Videoyu izlemeniz için aşağıya bıraktık. Simülasyonu izledikten sonra yorum yapmayı unutmayın.

Son yüzyıldaki en büyük göktaşı patlaması işte böyle görüntülendi!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler