Ocak ayı Realme’nin ayı olacak!

realme 8s 1

Fiyat performans algısının yeni aktörlerinden biri olan Realme, Ocak ayında yeni serinin ilk modelini satışa sunmayı planlıyor.

Ocak ayı Realme’nin ayı olacak! Artan döviz kuru ve günden güne can sıkan bir boyuta ulaşan küresel çip sıkıntısı yüzünden, akıllı telefonların fiyatlarındaki önlenemez artış sürmeye devam ediyor. Bu durum ise, akıllı telefon dünyasının “fiyat/performans” ürünlerinin ön plana çıkmasını sağlıyor ki bu markaların başında ise Realme geliyor.

Günden güne kullanıcı sayısını arttıran ve yarattığı algı ile müşterilerinin memnuniyet düzeyini de geliştiren firma, 2022 yılına da iyi bir başlangıç yapmak istiyor. Bilindiği üzere önümüzdeki yıl Realme 9 serisi ile karşımıza çıkacak olan marka ilk silahını Ocak ayında sahneleyecek.

Şu an için bildiğimiz kadarıyla Realme 9 serisi 4 modelden olacak. Bunlar Realme 9, Realme 9i, Realme 9 Pro ve Realme 9 Max. Kimi kaynaklarda Realme 9 Max’in ismi Realme 9 Pro+ olarak da geçebiliyor. İşte bugüne kadar, öncelikli olarak 9 ve 9 Pro ile sahneye çıkması beklenen yeni seri maalesef daha önce de bahsettiğimiz küresel çip krizi nedeniyle yerini 9i modeline bırakmış.

realme 8i

Ocak ayı Realme’nin ayı olacak!

Realme‘ye yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, olası bir tedarik sıkıntısıyla müşterileriyle karşı karşıya gelmek istemeyen firmanın ilk etapta düşük segment telefonu çıkaracağı, diğer modeller içinse biraz daha temkinli davranacağı belirtiliyor.

Madem Realme 9i‘den bahsettik, bu telefonun özelliklerinden de kısaca bahsederek haberimizi sonlandıralım. Ocak ayında piyasaya sürülmesi beklenen bu modelde 6.5 inç IPS ekran bulunacak. MediaTek Helio G90T işlemci yonga setine sahip olan cihazda 8GB RAM ve 128GB dahili depolama alanı bulunacak.

Twitter kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey istifa etti!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir