Ana SayfaDonanımNVIDIA Yeni Windows 8 Deneyimine Güç Katacak

NVIDIA Yeni Windows 8 Deneyimine Güç Katacak

NVIDIA’nın görsel ve mobil hesaplamadaki uzmanlık deneyimi ve Microsoft ile yürüttüğü kapsamlı işbirliği, kullanıcıların NVIDIA ile güçlendirilen Windows 8 ve Windows RT sistemlerinde üst düzey deneyimler yaşayacağının garantisini veriyor.

NVIDIA GeForce GPU içeren PC’ler fotoğraf ve video düzenlemede, oyunlarda ve web taramada üst düzey deneyimler sunacak çünkü Windows 8 ve Internet Explorer 10 artık grafik donanımından yararlanıyor. Ayrıca, NVIDIA Tegra işlemciler tek bir şarjda günlerce çalışan son derece ince ve hafif yeni nesil Windows RT cihazları güçlendirecek.

Windows RT ile PC’ler ilk kez iki hafta bağlı bekleme süresine olanak veren Tegra 3 gibi son derecede verimli ARM tabanlı işlemcilerden yararlanabilmişti. ASUS Vivo Tab RT, Lenovo IdeaPad Yoga 11 ve Microsoft Surface RT dahil olmak üzere piyasaya çıkan Windows RT cihazlarının çoğu NVIDIA Tegra 3 kullanmıyor.

NVIDIA, Microsoft işletim sistemleri ve uygulama programlama arayüzleri (API’ler) için grafik teknolojileri ve video sürücüleri sağlamak üzere Microsoft ile yaklaşık yirmi yıldır yakın bir işbirliği içinde. NVIDIA mühendisleri, Microsoft’un Windows 8’de grafik donanımından yararlanarak popüler işletim sistemlerini tabletlerde de yaygınlaştırma çabalarını desteklemek üzere üç yıl önce çalışmaya başlamış. NVIDIA, mobil cihazlarda başarılı bir Windows deneyimi sunmak üzere Microsoft ile yaptığı işbirliğinde geliştirme kitleri, yazılım desteği ve 500 adam/yıl mühendislik süresi başta olmak üzere kapsamlı destek sağlamış durumda.

Bu sayede Microsoft’un ödünsüz deneyiminin devamı olan Windows RT; Word 2013 RT, Excel 2013 RT, PowerPoint 2013 RT ve OneNote 2013 RT içeren Microsoft Office Home ve Student 2013 RT Preview ile mobil cihazların verimliliğini artıracak.

Ayrıca, dinamik ışıklandırma ve gerçek zamanlı fizik ile gerçekçi görünen sahnelerin oluşturulmasına olanak veren 12 çekirdekli NVIDIA GPU ile güçlendirilen Tegra tabanlı Windows RT cihazlar muhteşem bir oyun deneyimi sunmak için tasarlanmış. NVIDIA, oyuncuların Tegra ile güçlendirilen Windows RT cihazlar için en zorlu  oyunları belirlemelerini kolaylaştırmak için TegraZone uygulamasını Windows RT için genişletecek.

NVIDIA, PC’lerinin Windows 8 için hazır olduğundan emin olmalarına yardımcı olmak üzere işletim sistemlerini yükseltmeyi planlayan GeForce kullanıcılar için Windows Donanım Kalite Laboratuvarları (WHQL) onaylı GeForce sürücülerini yayınladı. NIDIA’nın yeni sürücülerini buradan indirebilirsiniz. www.nvidia.com.tr

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting