Ana SayfaDonanımNVIDIA Bulut Tabanlı GPU’sunu Duyurdu

NVIDIA Bulut Tabanlı GPU’sunu Duyurdu

Yeni NVIDIA VGX K2 GPU ile mühendisler ve tasarım profesyonelleri, herhangi bir yerde sanal olarak herhangi bir cihazda çalışabilecekler ve GPU ile güçlendirilen iş istasyonunun hesaplama ve grafik performansına erişebilecekler.

NVIDIA VGX platformu, kurumların kullanıcılara akıllı telefonlarda, tabletlerde veya PC’lerde zengin multimedya ve 3D grafik dahil olmak üzere sanallaştırılmış iş istasyonu performansını ve olanaklarını etkin bir şekilde sunmasına olanak vermek için GPU kullanmaktadır. İki iş istasyonu sınıfı GPU içeren VGX K2 kartı, kurumlara performans ve uygulama uyumluluğundan ödün vermeden kullanıcı yoğunluğunu artırma olanağı veriyor.

Diğer önemli NVIDIA VGX K2 avantajları:

•       Daha hızlı etkileşimlilik: VGX K2, her bir GPU için 4 GB grafik bellek ile grafik yoğun tasarım ve içerik oluşturma uygulamalarının kolay çalışmasını garantiliyor.
•       Düşük gecikme süreli uzak ekran: Patent bekleyen uzak ekran teknolojisi, sanal masaüstü hesaplamanın gelenekselleşen bekleme sürelerini en aza indirgiyor.
•       Veri merkezi verimliliği: devrim niteliğindeki akış çoklu işlemcisi SMX’i kullanan VGX K2, kurumsal veri merkezlerinde watt başına olağanüstü performans sunuyor.

NVIDIA Profesyonel Çözümler Grubu genel müdürü Jeff Brown, “VGX platform, tüm kurumsal sanal masaüstü kullanıcılarına zengin, etkileşimli grafikler sunmak için geliştirildi” dedi. “Şirketlerindeki ana fikri mülkiyeti yaratan tasarımcılar ve mühendisler, veri merkezinde VGX K2 ile artık IP’lerine herhangi bir cihazdan erişebilir ve iş istasyonu sınıfı performansın keyfini yaşamaya devam edebilir.”

NVIDIA ve Citrix  İş İstasyonu Sınıfı Sanal Masaüstlerinin Kurumsal Varlığını Genişletiyor

HDX 3DPro içeren Citrix XenDesktop, daha hızlı, daha etkileşimli bir kullanıcı deneyimi sunmak için NVIDIA VGX teknolojisi kullanmaktadır. NVIDIA VGX K2 kartı Citrix XenDesktop ve Citrix XenApp ile birlikte kullanıcılara tüm grafik ve GPU hesaplama yoğun uygulamalarında tam uyumluluk ve performans sunar. Ayrıca, HDX 3D etrafındaki Citrix Ready ortakları ekosistemi iş istasyonu sınıfı performans sağlamak için VGX K2 kullanabilecek.

Citrix pazarlama ve ortaklık ilişkileri başkanı Krishna Subramanian, “Şirketler, artan bir şekilde küreselleşen ve mobilleşen ekonomide kritik çözüm olarak masaüstü sanallaştırma arayışına girdiler. Biz de, piyasadaki en gelişmiş sanallaştırılmış kullanıcı deneyimini sunmak üzere NVIDIA ile yakın işbirliği içindeyiz” dedi. “NVIDIA VGX hızlandırmalı XenDesktop, en yüksek beklentileri olan kurumsal kullanıcılara iş istasyonu sınıfı performans sunarken veri merkezlerinde kullanıcı yoğunluğunu artırmayı hedeflemektedir.”

Destekçi Ortaktan Alıntı

Bir NVIDIA teknoloji ortağı olan Cisco’nun başkan yardımcısı Satinder Sethi, “NVIDIA’nın GPU sanallaştırma teknolojisi, Cisco’nun bulut üzerinden sanal masaüstleri ve zengin medya uygulamaları vizyonunu temel alarak hızlandırmaktadır ve kurumsal müşterilerin basit, ölçeklenebilir ve yüksek düzeyde güvenli sanallaştırma çözümleri kullanabilmelerine yardımcı olmaktadır” dedi.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting