Ana SayfaDonanımVerbatim'den 100 GB Kapasiteli Blu-Ray'ler

Verbatim’den 100 GB Kapasiteli Blu-Ray’ler

Verbatim, BDXL ile uyumlu okuyucularda ve yazıcılarda çalışabilen standart bir yeniden yazılabilir Blu-ray Disk üzerindeki depolama alanının dört katı büyüklüğe, yani 100GB depolama kapasitesine sahip bir Blu-ray Disc ürününü piyasaya sürüyor. 

Verbatim’in BDA (Blu-ray Disc Association) onaylı ve yüksek kapasiteli yeniden yazılabilir Blu-ray Diskleri kullanıcıların yüksek çözünürlükte fotoğraf, müzik veya HD video dosyalarını 4x yazma hızı ile yedeklemelerine olanak veriyor. 100GB depolama alanına sahip BDXL diskler yaklaşık olarak 40.000’den fazla fotoğraf, 20.000’i aşkın şarkı ve 8 saatin üzerinde HD video depolayabiliyor.

Blu-ray Diskler DVD ve CD ortamlarına göre çok daha fazla depolama kapasitesi sunduğundan, büyük hacimli verileri kaydetmek için çok daha az disk gerekiyor. Standart Blu-ray Diskler tek katmanlı disk için 25 GB kapasiteye, çift katmanlı disk için ise 50 GB kapasiteye sahipken, Verbatim’in BDXL diskinde 100 GB depo kapasitesi sunan üçüncü bir katman bulunuyor. Diskler, çiziklere karşı koruma sağlayan sert kaplamalı özel bir yüzeye sahip. 

- Reklam -

Verbatim EMEA Pazarlama Müdürü Rudiger Theobald konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Verbatim’in 100GB’lık BDXL Blu-ray Diskleri arşivleme amaçlarıyla yüksek kapasiteli diskler gerektiren görüntü veya dosya üretiminin üstesinden gelmek için oldukça ideal. “Tüketiciler, Verbatim’in Blu-ray ürünlerinin kendilerini asla hayal kırıklığına uğratmamasını sağlayan ve imalat sürecinde gerçekleştirilen hassas kalite kontrollerine güvenebilirler. Verbatim’in ana şirketi olan Mitsubishi Kagaku Media’nın (MKM) tecrübesiyle desteklenmiş Verbatim optik depolama ortamı alanında dünyanın lider markası olmaya devam etmektedir.”

Verbatim’in BDXL 100GB’lık Blu-ray Diskleri Ekim ayında tüm Avrupa’da 45€ fiyatla satışa sunuluyor.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting