Nokia’nın yeni telefonu, görenleri şaşırtacak özelliklere sahip

nokia c02

Nokia, yeni akıllı telefonu C02’yi tanıttı. Yeni akıllı telefon görenleri şaşırtacak ve “bu nasıl bir akıllı telefon” dedirtecek özelliklere sahip.

Nokia’nın yeni telefonu, görenleri şaşırtacak özelliklere sahip! HMD, MWC Barcelona öncesi yeni bir giriş seviyesi cihazı olan Nokia C02’yi duyurdu. Telefon, mütevazı bir özellik tablosuna sahip ve çıkarılabilir bir batarya, IP52 derecelendirmesi ve kulaklık girişi gibi ilginç özellikleri bünyesinde barındırıyor.

nokia c02 1

Nokia C02, FWVGA+ çözünürlüklü ve 18:9 en-boy oranına sahip 5,45 inç LCD ekranla birlikte geliyor. Ön yüzde 2 MP bir kamera ve arkada tek bir 5 MP arka kamera bulunuyor ve bu kamera LED flaşın hemen üzerinde yer alıyor. Telefon, polikarbonat bir çerçeve ve nano-doku ile birlikte geliyor. Nano dokusu sayesinde, çıkarılabilir 3.000 mAh batarya, çift SIM yuvaları ve microSD kart yuvası ortaya çıkıyor. C02, en fazla 5W hızlarda eski tip microUSB bağlantısı üzerinden şarj ediliyor.

nokia c02 2

Nokia’nın yeni telefonu, görenleri şaşırtacak özelliklere sahip

Çipset bölümü, 1,4 GHz saat hızına sahip adı belirtilmeyen dört çekirdekli bir yonga seti tarafından yönetiliyor. Bu yonga setine 2GB RAM ve 32GB eMMC 5.1 depolama alanı eşlik ediyor. Yazılım tarafı, Android 12 (Go sürümü) ile karşılanıyor ve iki yıllık güvenlik güncellemeleri sunuluyor.

nokia c02

Nokia C02, Koyu Turkuaz ve Kömür renklerinde sunulacak. Fiyatlandırma ve kullanılabilirlik detayları henüz açıklanmadı. Ancak Nokia’nın bu giriş seviyesi akıllı telefon modeli ile “arama yapsın yeter” anlayışına sahip akıllı telefon meraklılarını hedef aldığı kesin. Bakalım bir zamanların teknoloji devinin bu yeni stratejisi, kendisine pazar payı artışı olarak geri dönecek mi? Nokia’nın yeni telefonu, görenleri şaşırtacak özelliklere sahip

iPhone 15 Serisi, yeni ekran sürücü çipi ile daha uzun pil ömrü sunacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir