Ana SayfaGenelNokia yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı

Nokia yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı

Bir dönemin efsane telefon markası olan Nokia, artık bir telefon markasından çok daha fazlası olmak istiyor.

Nokia yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı. Nokia, tüm zamanların en efsanevi telefon üreticilerinden biri. Ancak şirketin akıllı telefonlarla birlikte düşüşe geçmesi ve bir süre Microsoft markası altında tamamen benliğini yitirmesi, neredeyse şirket için oldukça trajik bir sonuç olacaktı.

Nokia, Oppo'ya patent ihlali nedeniyle dava açtı

Ancak neyse ki Nokia hatasından döndü ve yeniden kendi markasıyla HMD Global çatısı altına geçti. Şirketin bu hamlesinin üzerinden uzun zaman geçmiş olsa da, yine de Nokia’ın kendini son 2 senede yeni yeni toplayabildi diyebiliriz.

Nokia, HarmonyOS kullanma söylentilerini yalanladı

Nokia yeni dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı

Nitekim geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma, Nokia’nın bu ülkedeki en çok satılan 5 marka olduğunu gözler önüne serdi. Ancak son zamanlarda ortaya çıkan belgeler, Nokia’nın artık sadece akıllı telefon üreticisi olarak kalmak istemediğini ortaya koymuştu. İşte bugün şirket tarafından tanıtılan 3 yeni dizüstü bilgisayar modeli, Nokia’nın yeni stratejisini açığa çıkarttı.

Nokia laptop

Nokia tarafından tanıtılan yeni cihazlara baktığımız zaman bunların Nokia PureBook Pro, PureBook Fold ve PureBook Lite olarak isimlendirildiğini görüyoruz. Nokia PureBook Pro 15,6 inçlik ekrana sahipken PureBook Fold modelinde ise 14 inçlik dokunmatik ve tamamen geriye doğru katlanabilir bir ekran bulunuyor. Üçüncü model olan Nokia PureBook Lite hakkında ise şimdilik çok fazla bilgimiz yok. Bakalım Nokia, yeni giriştiği bu sektörde ne kadar başarılı olabilecek?

Meta, 402 milyon AB para cezasıyla karşı karşıya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting