Nokia X özellikleri ile karşımıza çıktı!

Nokia X özellikleri

Nokia X özellikleri bugün kesinleşti. Nokia X, çentikli tasarımı ile popüler kültüre ayak uyduruyor. Zeiss lens ile gelmeyerek hayal kırıklığı yaratan Nokia X özellikleri haberimizde.

HMD Global ile güçlerini birleştiren Nokia, Android dünyasına hızlı bir giriş yapmıştı. Her segmente uygun telefonlar üreten Nokia, 1.000 TL‘ye satılan telefonuna bile Android Oreo vermesi ile dikkatleri üzerine çekmişti. Güncelleme konusundaki atılımlarına devam eden Nokia, şimdiki süreçte karşımıza Nokia X ile çıkmaya hazırlanıyor.

Nokia X özellikleri nasıl olacak?

Nokia X’in firmanın amiral gemisi modeli olmayacağı söyleniyordu. Söylentiler bugün doğru çıktı ve Nokia X’in özellikleri TENAA‘da ortaya çıktı. Orta segmentte konumlandırılacak olan Nokia X, özellikleri üst segmenti zorlayacak.

Nokia X’in 5.8 inç büyüklüğünde 2280×1080 çözünürlüğünde ekran ile gelmesi bekleniyor. Gücünü 1.8 GHz hızında çalışacak olan 8 çekirdekli işlemciden alacak olan Nokia X, RAM konusunda farklı varyantlar ile gelecek.

Nokia X6 yenileniyor!

Nokia X’in 3 GB, 4 GB ve 6 GB RAM‘li varyantının olması bekleniyor. Dahili depolama biriminde ise telefonun 32 GB ve 64 GB‘lık sürümleri yer alacak. Bu hafızanın microSD ile 128 GB‘a kadar yükseltilebileceği söyleniyor.

3.000 mAh kapasiteli bataryadan beslenecek olan telefon Zeiss lens kullanmayarak biraz hayal kırıklığı yaratacak. Nokia X’in arka bölümünde 16 megapiksel çözünürlüğünde çift kamera kurulumu yer alacak.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Siyah, mavi ve gümüş beyaz renk seçeneklerine sahip olacak olan Nokia X, kutusundan Android 8.1 Oreo sürümü ile çıkacak. Android P güncellemesini de alacağını düşündüğümüz bu telefon, 16 Mayıs tarihinde düzenlenecek olan etkinlikte resmen tanıtılacak.

Android P Beta nasıl yüklenir?