Ana SayfaCep TelefonuNokia Solar Şarj Sayesinde Akıllı Telefonların Pil Ömrünü Yüzde 20 Arttırmayı Hedefliyor!

Nokia Solar Şarj Sayesinde Akıllı Telefonların Pil Ömrünü Yüzde 20 Arttırmayı Hedefliyor!

Nokia uzun zamandır üzerine çalıştığı bir teknolojiyi çok yakında akıllı telefonlarında kullanmaya başlayacak. Bu teknoloji sayesinde hedef akıllı telefonların pil ömrünü yüzde 20 arttırmak.

Nokia’nın akıllı telefon teknolojileri geliştirmek için birlikte çalıştığı firmalardan biri olan WYSIPS’ın yeni geliştirdiği teknoloji sayesinde akıllı telefonların pil ömrü yüzde 20 daha da artacak. WYSIPS firmasının geliştirdiği akıllı solar şarj desteği sunan ekran sayesinde akıllı telefonlar üzerindeki ekranlar ile pil sürekli desteklenerek yüzde 20 daha fazla kullanım ömrü elde edilebiliyor. Aşağıdaki şemada gördüğünüz gibi dokunmatik ekranın üst veya alt bölümüne yerleştirilen solar bir panel sayesinde akıllı telefon sürekli pilini doldurmak için güneş enerjisinden faydalanıyor.  nokia_solar_şarj
Bu yeni teknolojinin hazır hale gelmesi ise yaz aylarını bulacak. Nokia’nın bu teknolojiyi kullanması ise son bahar aylarında gerçekleşecekmiş gibi gözüküyor. WYSIPS firmasının verdiği bilgiye göre bu yeni solar şarj teknoloji sayesinde gelecekte akıllı telefonların pil performansı yüzde 50 arttırılabilecek.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting