Ana SayfaGenelNokia dizüstü bilgisayar işinde çok ciddi

Nokia dizüstü bilgisayar işinde çok ciddi

Bir zamanların en büyük telefon üreticisi Nokia, şu an hangi sektörde yöneleceğini adeta şaşırmış durumda. İşte Nokia’nın son projesi.

Nokia dizüstü bilgisayar işinde çok ciddi. Nokia denildiği zaman akıllara ilk gelen şey birbirinden popüler telefonlar üreten bir markadır. Ancak bu algı oldukça geride kaldı çünkü şirket ne zaman ki Microsoft’un hakimiyetine geçti, o zaman telefon dünyasındaki hakimiyetini tamamen yitirdi. Bununla birlikte istediği şeyin eriyip yok olmak olmadığını anlayan Nokia, yeniden HMD Global markası altında da olsa akıllı telefon dünyasına geri dönüş yaptı ancak bu sefer de istediği başarıyı yakalayamadı.

Nokia, Oppo'ya patent ihlali nedeniyle dava açtı

Nokia dizüstü bilgisayar işinde çok ciddi

İşte bu sebeple ünlü teknoloji devini neredeyse artık her gün farklı bir alandaki deneme çalışmalarıyla duyuyoruz. Örneğin daha birkaç hafta önce televizyon üretimi ile gündeme gelen Nokia, daha sonra bir oyuncu kulaklığı tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Nokia, Oppo'ya patent ihlali nedeniyle dava açtı

Gerçekten son derece zarif ancak bir o kadar da sade bir tasarıma sahip olan bu kulaklığın akıbeti henüz belli olmadan, kısa bir süre önce de Nokia’nın 5 farklı diz üstü bilgisayar modeli için ortaklık arayışında olduğunu öğrendik.

Nokia, HarmonyOS kullanma söylentilerini yalanladı

Sanmayın ki Nokia’nın yeni denemeleri bununla sınırlı kaldı. Gelen son bilgilere göre Nokia şimdi de bir oyun kontrolcüsü üzerinde çalışıyor. Akıllı telefonlarla entegre şekilde çalışması planlanan yeni oyun kontrolcüsü hakkında şimdilik detaylı bir bilgimiz bulunmuyor. Ancak şirkete yakın kaynaklar bu kontrolcülerin 2 farklı model olarak tasarlandığı ancak bu modeller arasındaki tek farkın tasarım tarafında gerçekleşeceğini söylüyor. Bakalım Nokia’nın bu yeni ürünlerini ne zaman kanlı canlı görebileceğiz.

Yeni iQOO Neo, Dimensity 9000+ kullanacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting