Ana SayfaGaleriNokia 110 4G ve 105 4G tanıtıldı! İşte detaylar

Nokia 110 4G ve 105 4G tanıtıldı! İşte detaylar

HMD Global, Counterpoint’e göre her üç ayda bir milyonlarca özellikli telefon çıkartıyor. İlk çeyrekte 11 milyon telefon geldi. En son gelen cihazlar çok olay yaratmayacak, ancak yine de önemli bir yükseltme olacak. İşte Nokia 110 4G ve 105 4G.

Nokia 110 4G ve 105 4G, LTE bağlantısını destekleyen basit özellikli telefonlar. Bu, 2G ses kalitesinden büyük bir adım olan VoLTE üzerinden yüksek kaliteli HD Ses aramalarına olanak tanıyacak. Yeni model telefonların tek ve çift SIM sürümleri var ve birden fazla 4G bandını destekliyorlar.

İki telefon da küçük, ancak aramaları ve müzik çalmayı idare edebilecek kadar yetenekli. Kardeşi yerine Nokia 110 4G‘yi seçmenizin üç nedeni olabilir. Birincisi bir kamerası, ancak resmi teknik özellik sayfası çözünürlüğü listelemiyor. İkincisi standart 3,5 mm kulaklık jakı olup, üçüncüsü – 32 GB’a kadar olan kartlar için bir microSD yuvası. İki telefon da 120 x 160 piksel çözünürlüğe sahip 1.8” ekrana sahip. Büyük, görülmesi kolay simgeler ve hatta menüleri yüksek sesle okuyan “Okuma yardımı” kullanıyorlar. HMD, cihazları yaşlı ebeveynler tarafından kullanılabilir hale getirmeye özen göstermiş.

Nokia 110 4G ve 105 4G tanıtıldı! İşte detaylar

Eğlence için, telefonlarda ayrıca kulaklık takılı olmadan da çalışabilen FM radyo özelliği bulunuyor. Ek bir araç, telefonun üst tarafına yerleştirilmiş bir LED el feneri. Cihazda günlerce bekleme süresi ve 5 saate kadar sesli arama için yeterli olan 1.020 mAh pil bulunuyor. Şarj işlemi, birlikte verilen şarj cihazıyla bir microUSB kablosu kullanılarak yapılıyor. Ne yazık ki, Nokia 110 4G ve Nokia 105 4G’nin sessiz duyurusu, henüz fiyatların veya çıkış tarihlerinin olmadığı anlamına geliyor.

Ethereum madenciliği için son tarih belli oldu

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU