Nintendo yeni konsolu ile ilgili açıklama yaptı! Henüz erken!

Doom Eternal Nintendo Switch incelemesi 3

Hali hazırda Switch ile başarılı bir grafik çizen Nintendo, artık yeni nesil konsol için vaktin geldiğini hissediyor. Fakat Japon konsol devi, yeni nesil konsolun Switch’in rüzgarını etkilemesinden korkuyor. İşte konunun detayları.

Nintendo yeni konsolu ile ilgili açıklama yaptı! Henüz erken! Konsol sektöründeki en tecrübeli isimlerden biri olan Nintendo, 2017 yılında satışa sunduğu Switch ile iyi bir tempo yakaladı. Japon konsol devi iki nesil önce geliştirdiği Wii ile rekor üzerine rekor kırmış ve oyun sektörüne adeta yön vermişti.

Nintendo, küresel çip sıkıntısı nedeniyle Switch satışlarından umudu kesti

Wii’nin ardından gelen Wii U ise büyük bir hayal kırıklığı olmuştu. 2013 yılında çıkan konsol satış rakamlarında afallayınca, 3 parti oyun geliştiricileri tarafında da aradığı desteği bulamadı. Nintendo’nun en kötü satış yapan konsollarından biri olan Wii U, 2017’de yerini Switch’e bıraktı. Nintendo Switch hibrit yapısıyla sektöre yeni bir soluk getirdi ve kısa vadede önemli satış rakamlarına ulaştı.

Doom Eternal Nintendo Switch incelemesi

Nintendo yeni konsolu ile ilgili açıklama yaptı! Henüz erken!

Nintendo aradan geçen 6 yıllık zaman içerisinde Nintendo Switch Lite ve Nintendo Switch OLED’i de satışa sundu. Geçtiğimiz günlerde Nintendo yetkililerinin katıldığı bir panelde, kısa vadede yeni bir konsolun gelip gelmeyeceği soruldu.

Nintendo satışları geçen yılki karantinalar sebebiyle darbe aldı

Nintendo yetkilileri Switch’in hala satış rakamları bazında diri bir performans sergilediğini ve bu anlamda yeni bir konsol için erken olduğunu vurguladılar.

Görünen o ki yeni bir Nintendo konsolu için önümüzde en az 2 yıl daha var. Yani yeni Nintendo konsolunu 2025 gibi görmeyi bekleyebiliriz.

Apple Samsung işbirliği yakında sona erebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir