Nintendo Wii U Satışlarının Düzeleceğine İnanıyor

Nintendo Wii U Satışlarının Düzeleceğine İnanıyor

Son dönemde oldukça zorlu bir süreçten geçen Nintendo, Wii U’nun satış grafiğinin çok yakında düzeleceğine inandığını açıkladı.

Nintendo‘un yeni nesil konsolu Wii U, 2012 yılında dünya genelinde satışa sunuldu ama kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmedi. Yeni nesil konsol pazarında Sony’nin PlayStation 4‘ü ve Microsoft’un Xbox One‘ı gibi güçlü rakiplerle rekabet etmek zorunda olan Wii U‘nun istenen satış grağini yakalayamamasına neden oldu. Wii U’nun satışlarında yaşanan başarısızlığın da etkisiyle Nintendo bu mali çeyrekte de zarar açıkladı ama firmanın yönetimi pek de karamsar görünmüyor.

Wii_U

Son dönemde oyun konsollarının satışlarında yaşanan düşüşen rağmen gelecek konusunda umutlu olan Nintendo yönetimi, konsol satışlarının çok yakında düzeleceğine inanıyor. Konu hakkında açıklamalarda bulunan firma yöneticisi Satoru Iwata, dünya genelinde 43 milyon kişi de 3DS konsolların bulunduğuna ve böylesi geniş bir kitleye hitap edebilmenin önemine vurguda bulundu.

Böyle geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmanın faydalarına değinen Iwata, çıkaracakları ilgi çekici oyunları bu kullanıcılara sunarak önemli bir gelir elde edebileceklerini belirtti. Ayrıca Mario Kart 8 ve Super Smash Bros. gibi merak uyandıran oyunların bu yıl içerinde piyasaya sürülmesiyle birlikte, Wii U satışlarının da önemli ölçüde artması bekleniyor.

Microsoft’un E3 2014 Planları Ortaya Çıktı