Ana Sayfa Genel Nintendo Wii tamiratlarını durdurdu

Nintendo Wii tamiratlarını durdurdu

Nintendo Wii konsolları artık hayat süresinin sonuna ulaştı. Oyun devinin 2006 yılında piyasaya sürdüğü fenomen oyun konsolu Wii, yedi yıllık üretim tarihi boyunca 101 milyona adet satmıştı.

Ancak 2013’de sona eren üretimden sonra artık tamiratlar da durduruldu. Daha fazla Wii yedek parçası üretmeyecek olan Wii, cihazların tamiratını da yapmayacak. Firmanın tamir için cihaz kabul edeceği son tarih 31 Mart olacak.

Nintendo Wii efsane olma yolunda son adımını attı

Nintendo, üretimi duran Wii konsollarının yerine Wii U ve Switch konsollarını piyasaya sürmüştü.

Nintendo sadece kendi ürettiği parçaların dışında üçüncü parti üreticilerden de yedek parçalar alarak Wii tamiratını yapıyordu. Ancak artık özellikle üçüncü parti şirketlerde yedek parça bulmanın zor olduğunun altını çiziliyor.

Bu kararla beraber şirket için yedek parça üreten diğer taşeronların da Wii parçalarını üretmeyi bırakması bekleniyor. Böylece dünya çapında, merdiven altı tamircilerde de Wii tamiratlarının giderek daha zor hale geleceği tahmin ediliyor. Bir diğer deyişle, eğer elinizde çalışan bir Wii cihazı varsa, bozulmadan saklamak için gerekli önlemleri almanızı tavsiye ederiz. Cihaz artık antika olma yolunda hızla ilerliyor.

ABD Uzay Komutanlığı için Star Trek logosu

15 yaşındaki konsolun video oyun tarihinde çok önemli bir yeri var. 100 milyon ailenin salonuna 15 yıldır video oyunu ulaştıran konsol için üretilen sayısız video oyunu da video oyun endüstrisinin gelişmesi için büyük katkıda bulundu.

Nintendo Wii

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting