Nintendo Switch kırıldı!

Nintendo Switch

Nintendo Switch resmi olarak Team-Xecuter tarafından kırıldı. Team-Xecuter çok yakında Switch’i kırmaya yarayan aracı satışa sunacağını da açıkladı. Konuyla ilgili detaylar haberimizde.

Nintendo, Wii U ile izlediği yanlış politikayı geçtiğimiz yıl tanıttığı Switch ile düzeltmiş ve dünya çapında büyük ilgi görmüştü. Yakında Türkiye‘de de resmi olarak satışa sunulacak Nintendo Switch için bugün talihsiz bir haber geldi.

Nintendo Switch Team-Xecuter tarafından kırıldı

Xbox 360 ve Xbox One’ı kırmayı başaran Team-Xecuter, Switch’te korsan oyun oynatma dönemini resmen başlatacaklarını duyurdu. Switch’e USB Type-C’den bağlanan bir aparat sayesinde konsolu kırdıklarını duyuran Team-Xecuter, tek tıklama ile korsan oyunlar arasında geçiş yapılabildiğini yayınladığı video ile kanıtladı.

Önümüzdeki aylarda satışa sunulacak olan bu aparat için maalesef ki Nintendo’nun eli kolu bağlı durumda. Özelleştirilmiş Tegra işlemcisindeki açıktan faydalanan ekip, bu açığın yazılımsal güncellemeler ile kapatılamayacağını söylüyor.

Nintendo’nun yapabileceği tek şey korsan oyun oynayan Switch sahiplerinin konsollarına ban atmak olacak.

Nintendo’nun, piyasadaki tüm Switch‘leri toplatıp işlemcilerini güncelleme gibi ütopik bir opsiyonu da bulunuyor. Ancak bu tahmin edebileceğiniz gibi imkansız olacağı için Nintendo, korsancıları banlamaktan başka bir şey yapamayacak.

Nintendo Switch dünya genelinde ne kadar sattı?

Bir konsolun kırılması demek firmanın oyun satışlarından elde edeceği gelirin büyük ölçüde azalması demek. Büyük bir sükse ile yükselen ivme yakalayan Switch için yolun sonu çok erken göründü diyebiliriz. Bakalım Nintendo bu konuda nasıl bir adım atacak?

Son olarak Team-Xecuter’ın satışa sunacağı aparatın, NTSC ve PAL farketmeksizin tüm Switch modellerinde ve tüm sürümlerde çalışacağını belirtelim.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin