Ana sayfa Genel Nike ayaklarınızı artırılmış gerçeklik uygulamasıyla ölçecek

Nike ayaklarınızı artırılmış gerçeklik uygulamasıyla ölçecek

İstediği boyutlarda ayakkabı bulamayanlar için Nike, artırılmış gerçeklik uygulamasıyla buna bir son verecek. Özellikle de kadınların kendileri için uygun ayakkabıyı bulması bazen zor olabiliyor. Şirket bu konuda önemli bir açığı kapatacak. İşte haberimizin detayları.

Artırılmış gerçekliğin hemen her alanda kullanıldığını söylemek mümkün. Savaşlardan mutfaklara kadar tüm alanlarda görmeye başladığımız artırılmış gerçeklik, bundan sonra ayaklarınızı ölçmek için de kullanılacak. Nike Fit uygulaması, bu konuda müşterilere önemli bir destek verecek.

Artırılmış gerçeklik uygulamasıyla ayağınızı nasıl ölçeceksiniz?

Artırılmış gerçeklik kullanarak ayağınızı ölçmek istiyorsanız öncelikli olarak Nike Fit uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bu uygulamayı indirdikten hemen sonra, ürün sayfasına geçmeniz ve bir ürün beğenmeniz gerekiyor.

İşin püf noktası da burada devreye giriyor. “Ayaklarını ölç” bölümüne tıklamanızla birlikte ekranda bir tarayıcı belirecek ve ayak numaranızı ölçecek. Bu sayede hiçbir karışıklık olmadan ayak numaranız ortaya çıkacak. Her markanın farklı bir numaradaki ayakkabısı size uyduğu için, ayakkabılarınızı seçmek pek kolay olmuyor. Bu nedenle Nike, ayakları ölçme problemini tamamen bitirecek bu projeyi geliştirdi.

Nike tarafından yapılan açıklamaya göre bu uygulama, ayak numaranızı milimetrik olarak hesaplayacak. Artırılmış gerçekliğin hazır giyim sektöründe tutması halinde, muhtemelen diğer sektörlerde de kullanım alanı genişleyecek. Nike bu uygulamayı, 2019 yılının Ağustos ayında aktif hale getirecek. Şu an için kullanım yalnızca ABD’de geçerli olacak. Böyle bir uygulamayı kullanmak ister misiniz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Angry Birds oyunu sanal gerçeklikle geri dönüyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler