Netflix şifre paylaşımı konusunda kararlı!

Netflix kurucusu Reed Hastings

Amerikalı dijital içerik platformu Netflix, uzun bir süredir gündemde olan şifre paylaşım kurallarını Latin Amerika dışındaki ülkelerde de uygulamaya başladı.

Netflix şifre paylaşımı konusunda kararlı! Netflix bir süredir Latin Amerika ülkelerinde şifre paylaşımı kısıtlamalarına ilişkin test çalışmaları yapıyordu. İstediği türden sonuçlar aldığı düşünülen dijital içerik servisi, artık bu uygulamasını daha fazla ülkede denemeye karar vermiş gibi görünüyor.

netflix

Bugünden itibaren Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya’da uygulamaya konulacak olan yeni kurallara göre, artık bu ülkelerde yaşayan Netflix kullanıcıları aynı evde yaşamayan kişilerle şifre paylaşmak istemeleri halinde ek ödeme yapmaları gerekecek.

Netflix

Netflix şifre paylaşımı konusunda kararlı!

Netflix üyesiyle aynı evde yaşamayan kişiler için en fazla 2 adet olmak üzere alt hesap açılabilecek. Bu alt hesabı kullananların en az 31 günde bir defa ana kullanıcıyla aynı Wi-Fi ağına bağlanması şartı bulunurken, bu alt hesaplardan her biri için ana kullanıcı Kanada’da 7,99 CAD, Yeni Zelanda’da 7,99 NZD, Portekiz’de 3,99 Euro ve İspanya’da da 5,99 Euro ödeme yapacak.

Netflix yakında parola ile ilgili yeni bir işlem başlatacak

Öte yandan alt hesap sahipleri istedikleri zaman bu profillerini tüm geçmişleri ve beğenileriyle birlikte yeni, bağımsız bir ücretli hesaba geçirebilecekler. Latin Amerika ülkelerinden sonra, 4 büyük ülkenin daha bu listeye dahil edilmesi, Netflix’in şifre paylaşımı konusunda şakasının olmadığını gösteriyor. Bakalım Amerika Birleşik Devletleri ve tabi ki Türkiye, Netflix’in bu yeni kurallarından ne zaman nasibini alacak.

Samsung modelleri hız konusunda rakip tanımayacak