Ana sayfa Genel NASA ve Microsoft'tan Hololens işbirliği

NASA ve Microsoft’tan Hololens işbirliği

Microsoft’un arttırılmış gerçeklik gözlüğü Hololens henüz piyasaya çıkmadı ama daha şimdiden kendisine çok sağlam bir müşteri bulmuşa benziyor.

NASA, uzay adamlarının eğitimi ve uzaktan kumanda ile kontrol edilen uzay araçlarına dünyadaki operatörlerin daha rahat müdahale edebilmesi için Microsoft’un Hololens teknolojisini kullanmaya başladı.

how-microsoft-hololens-will-enable-scientists-work-virtually-mars[1]

Aslında geçen yıl, Hololens’in duyurulmasından hemen sonra başlayan bu işbirliği ilk meyvelerini vermeye başladı ve NASA mühendisleri Holoens’in uzay araştırmalarında nasıl kullanılabileceğine dair bir video yayınladı. Videodan da görülebildiği gibi NASA mühendisleri, Mars’taki robotları dünyadan kolayca kontrol edebiliyor, arttırılmış gerçeklik gözlükleri sayesinde, sanki Mars’talarmış gibi etraflarındaki taş ve kaya örneklerini inceleyip çevreye müdahale edebiliyorlar. Veya uzay istasyonunda görevli astronotlara, yerdeki komuta merkezinden neyi nasıl yapmaları gerektiği konusunda kolayca bilgi verebiliyorlar.

Project Sidekick ismi verilen ortaklıkla ilgili yayınlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Deadpool’dan Rekor Üstüne Rekor!

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler