NASA astronot seçimlerine başladı: Çok zorlanacaklar

NASA astronot seçimlerine

Dünyanın en büyük uzay kuruluşu olarak bilinen NASA astronot seçimlerine sonunda başladı. Özellikle Ay görevi için yoğun bir talep olduğu görülüyor. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

NASA astronot seçimlerine devam ediyor. ABD Havacılık ve Uzay Ajansı gelecekte Ay görevleri konusuna büyük bir önem verecek. Artemis nesli olarak adlandırılan astronot adayları zorlu bir mücadeleden geçecek. Herkesin en büyük hayallerinden birisi astronot olmaktır. En azından birçok kişi için bunun geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Fakat hayat insanları farklı yerlere götürebiliyor.

Çocukluğundan beri astronot olmak isteyip uzay çalışmalarına yönelen kişiler ABD’de başarılı olmak için önemli fırsatlara sahip. Bunlardan birisi de NASA tarafından sağlanan avantajlar. Astronot adayları zorlu seçmelerden sonra resmi olarak Ay görevine başlayabilir.

NASA astronot seçimlerine hız veriyor

NASA Mart 2020 tarihinden itibaren seçmelere başladı. Artemis Ay programı için adayların başvuruları kabul ediliyor. Yaklaşık olarak 12 bin civarında adayın başvurduğu ifade ediliyor. Bu adaylar içerisinden 10 kişilik ekibin seçilmesi gerekiyordu. Kuruluş şimdi yeni bir aşamaya geçti.

NASA astronot seçimlerine

Yaklaşık olarak 12 bin aday arasından sıyrılıp Ay misyonu için yeni biri seçmeye dahil olan astronot adayları zorlu süreçlerden geçecek. Artemis programı 2025 yılında başlayacak ve NASA derin uzay keşfi planları için önemli bir başarı elde edebilecek. NASA astronot seçimlerine ağırlık vererek bu başarısını kesinleştirmeye çalışıyor.

ABD UFO gözlem birimi kuruyor: Uzaylıları araştıracaklar

Gelen son detaylara göre kuruluş seçmelerde hassas davranıyor. Uzay yürüyüşü eğitimi, robotik çalışmalar ve fiziksel dayanıklılık testleri burada büyük bir öneme sahip. Bu testleri geçenler astronot olmaya hak kazanıyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir