Motorola Razr 50’nin Özellikleri Belli Oldu

Motorola Razr 50 Ultra

Motorola Razr 50 Ultra’dan sonra Razr 50’nin de teknik özellikleri belli oldu. Çok yakında piyasaya sürülecek telefon bazı pazarlara Razr 2024 olarak sunulacak.

Son dönemde akıllı telefon pazarında son derece aktif olan Motorola, çok yakında katlanabilir telefonlarını da yenileyecek. Razr 40 serisini geçtiğimiz yılın haziran ayında kullanıcılarla buluşturan şirket, Razr 50 serisini de muhtemelen önümüzdeki ay piyasaya sürecek. Son dönemde bu telefonlara dair sızıntıların sıklaşması da Razr 50 serisinin çıkışının yaklaştığını gösteriyor.

Hatırlarsanız daha birkaç gün önce gelen bir sızıntıyla birlikte Motorola Razr 50 Ultra’nın teknik özellikleri ortaya çıkmıştı. Bugünse Razr 50 serisinin standart modelinin teknik özellikleri ortaya çıktı. Telefon, ABD gibi bazı pazarlarda Razr 2024 adıyla satışa sunulacak. Ultra modelinin bu pazarlardaki adı ise Razr+ 2024 olacak.

Motorola Razr 50 Ultra

Motorola Razr 50’nin katlanabilir iç ekranı 6.9 inçlik pOLED bir ekran kullanacak. Bu ekranın çözünürlüğü 1080 x 2640p olacak. Telefonun dış yüzündeki ufak ekran ise 3.63 inç olacak. Bu ekranın yenilenme hızı 120 Hz olacak. Ekranlar konusunda standart model ile Ultra modeli arasında kayda değer bir fark bulunmuyor.

İki telefon arasındaki en kayda değer fark ise yonga setinde karşımıza çıkıyor. Ultra modeli Snapdragon 8s Gen 3 yonga setinden güç alırken, standart model MediaTek’in Dimensity 7300X yonga setini kullanıyor. Telefonda bu yonga setine 8 GB RAM eşlik ediyor. Telefonun dahili depolama alanının ise 256 GB olacağı söyleniyor. Telefonun bataryası ise Ultra modelinden büyük olacak. Ultra modelindeki 4000 mAh’lık bataryanın yerini 4200 mAh’lık bir batarya alacak.

Razr 50’nin kamera özellikleri henüz netlik kazanmadı. Razr 50 Ultra’da ise 50 megapiksellik ana kameraya 50 megapiksellik telefoto kamera eşlik edecek. Bu telefoto kamerada 2x optik zoom özelliği bulunacak. Telefonun selfie kamerası ise 32 megapiksel olacak. Standart modelden de benzer özellikler bekleyebiliriz.

GTA 6 Çıkış Tarihi Açıklandı