Moto G53 yakında tüm dünyada piyasaya sürülebilir

mmo

Motorola yakın zamanda Çin’de Moto G53 olarak adlandırılan ekonomik bir akıllı telefon piyasaya sürdü. Şirket genellikle asya pazarında çalışmalarına devam ederken şimdi aynı isme ancak farklı özelliklere ve tasarıma sahip cep telefonunun yakında küresel pazarda da piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Moto G53 kısa bir süre önce BIS Hindistan, FCC ve TDRA dahil olmak üzere çeşitli sertifika sitelerinde görüldü. Şimdi ise cihaz küresel pazarda satışa sunulması için gereken GCF sertifika listesinde görüldü. Bunun anlamı da firmanın cihazı küresel pazarda satışa sunmaya hazırlanıyor.

XT2335-1 model numarasına sahip bir Motorola akıllı telefon, GCF (Global Sertifikasyon Forumu) web sitesinde tespit edildi. Önceki listelere göre, bu model numarası Moto G53’ün global versiyonu ile ilişkilendirilmiş durumda.

Moto G53

Listede cihazın herhangi bir özellik bilgisi yer almıyor, ancak cihazın yakın zamanda piyasaya çıkacağını gösteriyor. Firmadan ise resmi bir açıklamanın yapılmadığını belirtmekte fayda var. 

Küresel pazarda satışa çıkacak Moto G53 , hem teknik özellikler hem de tasarım açısından Çinli muadilinden çok uzak. Çin versiyonunda görülen Snapdragon 480+ yongası yerine yeni bir Snapdragon 4 Gen 1 SoC ile gelebilir. Telefon, özçekimler ve görüntülü aramalar için 16 MP kameraya sahip olabilir.

Daha iyi bir ekrana sahip olduğu bildiriliyor. Akıllı telefon, FHD+ çözünürlük ve 90 Hz yenileme hızı üreten 6,6 inç OLED panele sahip olabilir. Çinli model, 120 Hz yenileme hızına sahip 6,5 inçlik bir LCD panele sahip. Telefonun 50MP ana sensörle üçlü arka kamera konfigürasyonunu paketlediğine inanılıyor. 8MP ikincil sensör ve 2MP yardımcı sensör ile eşleştirilebilir.

iPhone 15 için üretim aşaması erken başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir